נתניהו מבהיר: חוק הלאום יועבר לחקיקה במושב הנוכחי

ראש הממשלה מגדיר את חוק הלאום כ"אחד החשובים ביותר שכנסת כלשהי העבירה, אנחנו מתכוונים להביא אותו לחקיקה כבר במושב הנוכחי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מצהיר אחר הצהריים (ג') בישיבת סיעת הליכוד בכנסת כי חוק הלאום יקודם בצורה מזורזת כבר במושב הנוכחי.

"אנחנו מתכוונים להביא אותו לחקיקה בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית במושב הזה. אנחנו כמובן נדון בזה עוד לפני שהוא יגיע לחקיקה הסופית ואני בטוח שזה יהיה דיון חשוב ומעניין. לדעתי זה אחד החוקים החשובים ביותר שכנסת כלשהיא העבירה ואני חושב שתהיה כאן גאווה גדולה כשאנחנו נעביר את זה, בהובלת הליכוד", אמר נתניהו.

הוא ביקש לעדכן את חברי הכנסת בהתרחשויות בתחום יחסי החוץ של מדינת ישראל. "אנחנו נוקטים מדיניות הרבה יותר תקיפה ביחס לפעולות שמכוונות נגד מדינת ישראל באמצעות ארגונים שונים. בשבוע שעבר עדכנתי אתכם על השיחות שלי עם ראש ממשלת דנמרק ושר החוץ של דנמרק, שיחות שהניבו בעצם שינוי במדיניות שלהם. הם עצרו כסף שהם מזרימים לארגונים שמאדירים מחבלים פלסטינים".

ראש הממשלה הוסיף: "אני חושב שיש מצב שבו הסנדלר יכול להיות יחף ולמעשה אצלנו אין מגבלה של הזרמת כסף לתוך כל מיני עמותות שבין השאר מכפישות את חיילי צה״ל על לא עוול בכפם. אנחנו אמנם העברנו חוק עמותות שמגביר את השקיפות, אבל המצב שבו אפשר להזרים כסף זר-ממשלתי ללא הגבלה הוא מצב לדעתי שאיננו תקין. מדינות רבות מאוד חרדות מהתערבות חיצונית בענייניהן, זה דבר שהוא מאוד עוצמתי בימים אלה, ומדינת ישראל בוודאי צריכה לבחון מחדש את הנושא הזה".

הוא סיפר כי ביקש מהשר יריב לוין לקדם חוק עמותות חדש – משום שהחוק הנוכחי נגע לשאלה של שקיפות, "שהיא חשובה בפני עצמה אבל לדעתי היא לא מספיקה", סיכם נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.