"נתניהו מבין את הנזק אם ההסכם ישתנה" (הקלטה)

נועה סתת, יו"ר המרכז הרפורמי לדת ומדינה, אמרה בראיון לטלי ליפקין שחק כי לא ישבו בחיבוק ידיים כי "הבהרנו לראש הממשלה, שהשקיע מאמצים אדירים במשא ומתן מול התנועות בשנתיים האחרונות, שוהא מחוייב להסכם. האזינו {הרפורמים מאיימים}

לאחר שהפגישה בין הרבנים הראשיים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בוטלה בהסכמת שני הצדדים, הרפורמים חוששים כי נתניהו יפר את הסיכומים.

נועה סתת, יו"ר המרכז הרפורמי לדת ומדינה, אמרה בראיון לטלי ליפקין שחק בגלי צה"ל כי לא ישבו בחיבוק ידיים לנוכח עצירת המתווה,"הבהרנו לראש הממשלה, שהשקיע מאמצים אדירים במשא ומתן מול התנועות בשנתיים האחרונות, שההכרה ברפורמים ובקונסרבטיבים היא חלק בלתי נפרד מההסכם. אני סמוכה ובטוחה שראש הממשלה מבין את הנזק העצום ליחסים שלו עם יהדות התפוצות אם ההסכם ישתנה".

חבר הכנסת מיקי זוהר אמר בראיון לגלי צה"ל כי "תנועה מסוימת שאינה רוצה ללכת בעקבות היהדות המסורתית רוצה לייצר סגנון של דת חדשה. זאת החלטה שלהם, אני מכבד אותם, זאת מדינה דמוקרטית, אבל מאחר ואנחנו רוצים לשמור על המקומות הקדושים שלנו במדינת ישראל היינו רוצים שבמקומות הללו לא היה פעילות שהיא בניגוד למסורת היהודית".

האזינו לראיון המלא

"אין שאלה שהמפלגות החרדיות לא מקבלות את זה בהבנה, גם המפלגות הדתיות. וגם אני לא מקבל את זה בהבנה אבל אנחנו צריכים להגיע להסכמות", טען, "להערכתי, המפלגות החרדיות לא ירצו ללכת לבחירות בגלל הנושא הזה למרות שמדובר בנושא מאוד מאוד חמור. באופן אישי אני אומר, נצטרך לבלוע את הגלולה".

מי שנחשב כמוביל המאבק הוא הרב הראשי הספרדי לשעבר, שלמה עמאר, רבה של ירושלים אמר, אמר בראיון לרינו צרור כי הקמת הרחבה המעורבת החדשה כמוה כהריסת הכותל: "זה דומה כמו למסור אותו לחברת הריסה שתפזר את האבנים שלו", טען, "בעיניי זה כמו לרמוס את מקום הקודש. יהודי רומס זה יותר גרוע מגוי שרומס".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.