נתניהו מבקש: דיון נוסף בהחלטה לחשוף את השיחות עם אדלסון

עורך דינו של ראש הממשלה מבקש דיון נוסף בבית המשפט העליון בהרכב מורחב. במקביל טוען נתניהו בהודעה מטעמו: אין לי מה להסתיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש באמצעות עורך דינו היום (ג') בקשה לקיים דיון נוסף בהרכב מורחב של שופטי בית המשפט העליון, בפסק הדין בו הוחלט כי עליו לחשוף שיחות שערך עם בעל השליטה בעיתון ישראל היום, המיליארדר שלדון אדלסון ועם מי שערך את העיתון בעבר, עמוס רגב.

בהודעה שיצאה מטעמו של נתניהו בצהריים נאמר כי "פסק הדין בעניין חשיפת שיחות הטלפון הפרטיות של ראש הממשלה נתניהו עם שלדון אדלסון ועם עמוס רגב פוגע פגיעה אנושה בזכות לפרטיות. בפרק הזמן הקצר שחלף מאז פרסום פסק הדין, אנו עדים לנחשול עצום של פניות לחשיפת שיחות טלפון פרטיות ויומני פגישות פרטיות של עובדי ונבחרי ציבור רבים, וזו רק ההתחלה".

עוד נטען כי "ראש הממשלה אינו מבקש מבית המשפט לבטל את החלטתו בעניין אדלסון ורגב מהסיבה הפשוטה שאין לו מה להסתיר".

"עם זאת, לאור החשיבות העקרונית שמייחס ראש הממשלה לזכות הבסיסית לפרטיות, ולאור מבול הפניות מאז פרסום פסק הדין, פונה ראש הממשלה לבית המשפט העליון בבקשה לקיים דיון נוסף, בהרכב מורחב, ולהכריע בסוגיות העקרוניות הרגישות הנובעות מפסק הדין. אין זה מתקבל על הדעת ששרים, חברי כנסת, שופטים ועובדי ציבור אחרים יהיו נתונים לחשיפת שיחותיהם הפרטיות עם עיתונאים ובכלל", לשון ההודעה.

כזכור, בית המשפט קבע כי על משרד ראש הממשלה לחשוף את מועדי השיחות שקיים נתניהו עם אדלסון ועם עמוס רגב, בעתירה שהגישו 'חדשות 10' והעיתונאי רביב דרוקר. תוכן השיחות, על פי קביעת בית המשפט, לא ייחשף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.