נתניהו מבקש להוריד את אחוז החסימה; בש"ס מתנגדים

ראש הממשלה נתניהו מוביל מהלך להורדת אחוז החסימה. בש"ס מתנגדים, החשש: 'יחד' תיכנס לכנסת

הפרשן הפוליטי עמית סגל דיווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש השבוע עם ראשי מפלגות הקואליציה, בכדי לחדש את היוזמה להורדת אחוז החסימה.

מסתבר כי נתניהו לא מסתפק בסקרים המחמיאים שנותנים לליכוד מעל 35 מנדטים, אלא הוא חושש מאיבוד מנדטים של מפלגות הימין, מפלגות קטנות – כדוגמת 'יחד' או ליברמן – שלא יעברו את אחוז החסימה.

החשש הגדול, אומרים בליכוד, הוא מפלגתו של אלי ישי, מפלגת 'יחד', שבכל הסקרים האחרונים נושקת לאחוז החסימה מלמטה ונמצאת על גבול אחוז החסימה. "לנתניהו חשוב למנוע את בזבוז הקולות של הימין ולשמור על ארבעה המנדטים האלה", אומרים בליכוד.

מי שיזם אז את המהלך של הגדלת אחוז החסימה הוא אביגדור ליברמן. בשנת 2014, כשהיה אז שר החוץ העביר את החוק בכדי שהמפלגות הערביות לא יעברו את אחוז החסימה. מה שהוא לא לקח בחשבון זה שהם יתאחדו, וכעת הם הסיעה השלישית בגודלה בכנסת.

מי שהודיע כבר שיתנגד למהלך של הורדת אחוז החסימה הוא יו"ר ש"ס אריה דרעי, כשכבר לפני חצי שנה, כשזה עלה שוב על ידי ראש הממשלה, בש"ס זעמו וחששו מכניסת 'יחד' של אלי ישי.

כעת, בסביבת הליכוד ינסו להסביר לדרעי כי ברוב הסקרים האחרונים גם ש"ס נמצאת על גבול אחוז החסימה ומקבלת 4 מנדטים, והחוק חשוב דווקא לו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.