הנהג של שרה נתניהו מתייצב להגנתה: "הכסף מעולם לא הגיע לכיסה"

בלשכת רה"מ הודפים את הטענות להוצאות חריגות וטוענים כי ההוצאות קטנות בהרבה מהאופן שמצטייר בתקשורת. במקביל, נהגה לשעבר של שרה נתניהו מתגייס להגנתה: "בכל שנות עבודתי הייתי היחיד שטיפל בענייני המיחזור ולמעשה התמורה מעולם לא הגיעה לידיה של גב' נתניהו"

פרשת מיחזור הבקבוקים העמידה בסוף השבוע את ראש הממשלה ורעייתו תחת מתקפה, כשברקע חילופי האשמות בין היועץ המשפטי לממשלה למבקר המדינה לגבי הטיפול המשפטי בנושא. ראש הממשלה, מצדו, טוען כי מדובר בהמשך הקמפיין התקשורתי נגדו.

נוסף על כך, לאחר שהשבוע נחשף בבדיקת חדשות הסכומים שבהם נרכשו המשקאות, מרביתם אלכוהוליים, על חשבון המדינה, הצהירו הערב (שבת) במשרד ראש הממשלה כי בבית נתניהו רוכשים רק בקבוק יין אחד ביום בממוצע.

"על פי בדיקה שנעשתה על-ידי חשב משרד ראש הממשלה, ההוצאה הממוצעת ליום במעון ראש הממשלה לרכישת יין בשנים 2014-2013 היא של כבקבוק יין ליום (בעלות עשרות שקלים לבקבוק), לרבות השימוש לאירוח שוטף במעון ראש הממשלה. הנתון הזה מתבסס על סמך בדיקת השנים 2013 ו-2014 שבהן ניתן לפלח את ההוצאה על שתייה קלה ויינות, מכיוון שנוסף בשנים אלה ספק שממנו נרכשה רק שתייה קלה".

ניר חפץ, ראש מטה ההסברה של הליכוד ומי שהיה הדובר האישי של בני הזוג נתניהו, הגיב הערב לראשונה בריאיון ל"חדשות סוף השבוע" על הפרשה. "הגברת נתניהו, ביוזמתה, מבלי שנדרשה לכך, החליטה להחזיר את הכסף לאחר שבמשך שנים הבקבוקים בבית הלכו למיחזור וחזרו לקופה קטנה", הוא אמר. "מדובר בסיפור פוליטי שיוזם השמאל שנועד להפיל ראש ממשלה בישראל".

על פי המסמכים שהגיעו לידי חדשות 2, משרד ראש הממשלה קנה משקאות אלכוהוליים משני ספקים: בסוף 2010 נרכשו בשלושה חודשים משקאות בסך 50 אלף שקלים ובתקופה נוספת, חלקה חופפת, נרכשו משקאות נוספים בעוד 25 אלף שקלים. תיעוד נוסף מציג סכום דומה לתקופה של שנה וחמישה חודשים. על פי התיעוד הזה בלבד, נרכשו משקאות בסך 100 אלף שקלים במשך כשנתיים. מכאן שהצטברו בבית ראש הממשלה לא מעט בקבוקים שהיה למחזר, רק שהכסף תמורתם אמור היה להיכנס חזרה לקופת המדינה.

"ביבי לוקח המון יין לאירועים שלו", סיפר אחד הספקים. "היו מקבלים תקציב 25 אלף שקל, ואז קונים כל פעם קצת עד שגומרים את הסכום הזה".

מנגד, ויקטור סרגה, אשר שימש כנהגה של שרה נתניהו בתקופה המדוברת, מתגייס להגנתה: בתצהיר שהגיש בפני עורכי הדין משה בן שימול ואריה אביטן, בו הוא מציג את גרסתו לאירועים.
"אני חש כי הוא אינו יכול לעמוד מנגד וחרף העובדה כי אינו עובד עוד בבית ראש הממשלה מבקש מרשי לספר את הסיפור האמיתי", כותב ויקטור.

לטענתו, "לאחר שנים בהם נזרקו הבקבוקים הריקים בבית ראש הממשלה לאשפה, הוחלט למחזר את הבקבוקים הריקים, כשהרעיון המרכזי הוא שמירה על איכות הסביבה".

סרגה מוסיף כי "בכל שנות עבודתו היה היחיד שטיפל בענייני המיחזור ולמעשה התמורה מעולם לא הגיעה לידיה של גב' נתניהו".

בתוך כך, גורמים אנונימיים – המזוהים ככל הנראה עם הליכוד – העלו קמפיין לרשת שבמרכזו הטענה לפיה התקשורת מתעלמת משערוריות בזבוזים גדולות בהרבה שהתרחשהו בבית הנשיא בקדנציה של שמעון פרס.
255c6e6ff15838445ef3f447878491c2

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ח"כ ניסים זאב מתייחס הערב להחלטת מועצת חכמי התורה להדיחו מהמפלגה ומשוכנע כי מי שאחראי להדחתו הוא יו"ר המפלגה אריה דרעי.

  "אני חושב שהוא אדם מסכן. הוא חי באובססיה, וככה הוא מפרק את המפלגה הזו, הורס אותה. אני מתפלל לבורא עולם שיציל את ש"ס מהידיים שלו", אמר זאב בראיון לאתר וואלה.

  "דרעי חושב שאני יצאתי מש"ס. אמנם אני לא בכנסת, אבל לא יצאתי מהתנועה, והתנועה לא יצאה ממני", אמר.

  זאב תיאר את האווירה השוררת במפלגה תחת הנהגתו של דרעי, ולא חסך במלים. "הח"כים המכהנים בש"ס, אין להם גיהנום בעולם הבא. את הייסורים שלהם יום יום הם כבר קיבלו עם אריה דרעי. אין להם גיהנום, אני יודע מה זה לחיות עם האיש הזה".

  על פרישתו של אלי ישי והקמת המפלגה החדשה אמר זאב, "הוא (ישי) טעה בטקטיקה, אמרתי לו את זה לאורך כל הדרך. הוא היה צריך להישאר אתנו, לבנות אתנו את המהלך שלא לפרק את התנועה, ולהישאר בתוכה. הייתה לנו את היכולת כשהיינו איתו ביחד, להישאר בתוך ש"ס, ולבנות את עצמנו בתוך המפלגה. מבחינה פוליטית, היינו רוב חברי הסיעה מאוד מאוחדים ודרעי לא היה יכול לפרק את הכוח הזה. אבל אחרי שהוא יצא, אני גם מבין אותו".

  זאב טוען כי דרעי מקבל החלטות במפלגה מבלי להתייעץ עם גורמים נוספים. "אם אתה מחליט לבצע עריפת ראשים לאנשים שמשרתים בציבור במשך שנים ארוכות ואתה שולח אותם הביתה, צריכה להיות עוד דעה, עוד עמדה, עוד מישהו שצריך להגיד לך אם אתה צודק או לא צודק". בכך רמז זאב לכך שדרעי לא התייעץ עם הרבנים המכהנים כחברי מועצת החכמים לפני הדחתו. "אנחנו יודעים שהוא לא מתייעץ עם אף אחד, רק עם עצמו".

  זאב מזכיר את עברו של דרעי, "הוא היה נהג במעלה עמוס כשאני וחברים נוספים ייסדנו את התנועה הזו. מי הכיר מי זה אריה דרעי בכלל? זה לא לבוא ולחטוף את המפלגה הזאת ממני מהידיים שלי? לבוא אחרי 32 שנה של עשייה ולשים אותי בצד? חבל מאוד. הציבור הפסיד והוא לא יסלח לו על כך".

  לדבריו, גם הפעם באו אליו בטענות. "אמרו לי 'למה אתה לא מסכים עם האמירה של בוגד? אתה נגד התנועה'. אמרתי את כל מה שיש לי בצורה תרבותית, ואת תרבות הדיבור לא אריה דרעי ילמד אותי".

  מיד אחרי שהודח מהמפלגה וזמן קצר לפני הגשת הרשימות, קיבל זאב שיחת טלפון מישי שביקש ממנו להצטרף למפלגה. "סירבתי. לא רציתי. יכולתי להיכנס למקום רביעי או שלישי במפלגה שלו. אני אדם עם אידיאולוגיה, הקמתי את ש"ס ואני לא מוכן לבעוט בה". מאוחר יותר, הוא גם שוחח עם הרב מאיר מאזוז, פטרונו הרוחני של ישי. "הייתה לי את מלוא הלגיטימציה לבוא ולעבור למפלגה של אלי, אבל אני נאמן לש"ס, זה לא קשור לדרעי, זה לא התנועה שלו".

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב