"מוקפים בחיות טרף, צריך להתגונן" (וידאו)

נתניהו ופמלייתו סיירו בגבול ירדן והבטיח להקיף את כל מדינת ישראל בגדרות ביטחון, "כדי להגן על עצמנו במזרח התיכון כפי שהוא וכפי שהוא שצפוי להיות". { נתניהו חושש מדאע"ש}

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (שלישי) בתוואי הגדר המזרחי והבהיר כי "בסופו של דבר במדינת ישראל כמו שאני רואה אותה תהיה גדר שתקיף את כולה". נתניהו שב ושיבח את עבודות הביצור בגבולות ישראל: "מי שאמר שלשטח אין חשיבות בעידן המודרני שילך לעזה".

 וידיאו באדיבות רשת


ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום בגדר המזרחית (גבול ישראל-ירדן), שם קיבל סקירות על התקדמות בניית הגדר וערך סיור במקום.

לראש הממשלה נלוו שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד דרום אייל זמיר, מפקד אוגדה 80 תא"ל רפי מילוא וראש מינהלת הגדר תא"ל ערן אופיר.

בסיור לאורך הגדר אמר ראש הממשלה:"אנחנו מכינים תוכנית רב-שנתית, בעצם להקיף את כל מדינת ישראל בגדרות ביטחון, כדי להגן על עצמנו במזרח התיכון כפי שהוא וכפי שהוא שצפוי להיות. בנוסף לזה אנחנו גם מכינים תוכנית לסגור את הפרצות בגדר הביטחון ביהודה ושומרון. הדבר הזה עולה מיליארדים רבים של כסף, זה יהיה פרוש על שנים, אנחנו עכשיו עובדים על תעדוף, על מנת לבנות את זה בהדרגה, אבל להשלים את התוכנית הזאת לטובת ביטחון מדינת ישראל.

היתרון של הבנייה כאן והבנייה לאורך גבול מצרים, שאין מבנים צמודי גדר, לא במרחק של קילומטר ולא שני קילומטר, שיכולים להוות פירים."

הגדר המזרחית עתידה להגן על שדה התעופה הנבנה בתמנע ויש בה מרכיבי תצפית. עלות בניית 30 הק"מ של הגדר (מאילת עד חולות סמר) ומיגון שדה התעופה תמנע: 288 מיליון ש״ח.

כאשר נשאל כיצד ישראל פועלת במקום בו אין מנהרות, השיב נתניהו: "עושים דברים אחרים אבל לא נדבר עליהם כאן". ראש הממשלה שב והוסיף: "יגידו לי 'זה מה שאתם רוצים לעשות, להגן על הווילה?', התשובה היא כן. האם נקיף את כל מדינת ישראל בגדר ובמכשול? התשובה היא כן. בסביבה שבה אנו גרים, עלינו להגן על עצמנו מפני חיות הטרף".

 

לדברי נתניהו, הממשלה "מכינה תכנית רב שנתית להקיף את כל מדינת ישראל בגדרות ביטחון כדי להגן על עצמנו במזרח התיכון כפי שהוא. בנוסף לזה אנחנו מכינים תכנית לסגור את הפרצות בגדר הביטחון ביהודה ושומרון. הדבר הזה עולה מיליארדים רבים ואנחנו עובדים על תכנית רב שנתית של תעדוף, כך שזה יהיה פרוס על פני שנים על מנת לבנות את זה בהדרגה – אבל להשלים את זה כדי להגן על מדינת ישראל".

 

 

נתניהו 3 נתניהו 2 נתניהו 1

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רעיון טוב; אבל צריך גם להעביר את חיות הרף אל מעבר לדר

    אבגד |
    הגב