נתניהו מזהיר: "איראן מנסה להשתלט על הגולן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה בהתייחסות למתיחות בגבול הצפון והחשש מכך שחיזבאללה ישלוט בגולן הסורי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה בהתייחסות למתיחות בגבול הצפון והחשש מכך שחיזבאללה ישלוט בגולן הסורי.

נתניהו סיפר בישיבת הממשלה כי ביום חמישי ייפגש עם הנשיא פוטין במוסקבה. "במרכז השיחה שלנו תעמוד סוריה והניסיון לגבש שם הסדר. במסגרת ההסדר הזה, או גם בלעדיו, יש ניסיון של איראן להתבסס באופן קבוע בסוריה, בנוכחות צבאית קרקעית ובנוכחות צבאית ימית, וגם בניסיון הדרגתי לפתוח מולנו חזית ברמת הגולן. אני אביע בפני הנשיא פוטין את ההתנגדות החריפה והתקיפה של ישראל לאפשרות זאת. אני מקווה שנוכל גם להגיע להבנות מסוימות כדי להמעיט את החיכוך האפשרי בין הכוחות שלנו לשלהם, כפי שעשינו בהצלחה עד היום", אמר נתניהו.

 

נתניהו אמר עוד בישיבה כי הממשלה תדון היום באישור מדיניות האכיפה החדשה כלפי משתמשי קנאביס. יש צוות שבחן את הנושא. זה מהלך שכמובן חובה לעשותו באופן זהיר, מבוקר. מצד אחד, אנחנו נפתחים לעתיד. מצד שני, אנחנו  מבינים גם את הסכנות ואנחנו ננסה לאזן בין שני הדברים.

לסיום התייחס נתניהו לקריאת רחובות על שמות של טרוריסטים,  "במדינת ישראל לא יקראו רחוב על שמם של רוצחי ישראלים ויהודים. אני שוחחתי על כך ביום שישי עם שר הפנים אריה דרעי. אנחנו לא יכולים לאפשר שיהיו רחובות על שמם של יאסר ערפאת וחאג' אמין אל חוסיני ואחרים במדינת ישראל, ואנחנו נעשה את הסידורים, אם צריך גם את החקיקה הדרושה, כדי שהדבר הזה לא יקרה פה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.