נתניהו מזהיר את חיזבאללה: "יחטוף מכות שהוא לא יכול לדמיין"

‏ראש הממשלה נתניהו סייר הבוקר בפיקוד צפון ושיגר איום ישיר נגד חיזבאללה: "אם הוא יחשוב לפגוע בנו – הוא יחטוף מכות שהוא לא יכול לדמיין"

‏ראש הממשלה נתניהו סייר הבוקר בפיקוד צפון ואיים על ארגון הטרור השיעי שלא יעז לתקוף את ישראל: "אנו ערוכים לתגובה חזקה מאוד אם חיזבאללה יעשה את הטעות הגדולה ויחליט לפגוע בנו", הזהיר נתניהו.

"קיימתי עכשיו דיון מקיף עם הרמטכ"ל, אלוף פיקוד צפון המח"טים המ"גדים ועכשיו גם החיילים", הוסיף נתניהו והתייחס גם ללוחמים: "אני מתרשם מהרוח שקיימת פה לפני כל דבר אחר. הדבר המרשים ביותר זה ההיערכות שקיימת כאן, גם ברוח וגם בחומר. הדבר החשוב ביותר היא הרוח של המפקדים והלוחמים והיא חזקה ואיתנה הם ערוכים היטב".

נתניהו ענה לשאלה כיצד חיזבאללה חפר מנהרות במשך שנים ללא הפרעה. "הוא חשב שזה היה ללא הפרעה", ענה ראש הממשלה ושר הביטחון. "אנחנו ידענו, אנחנו תכננו. זה לא דלף, שמרנו על הסוד, תכננו זאת בקפידה ואנחנו מבצעים בדיוק את מה שתכננו".

דובר צה"ל מסר מוקדם יותר כי לוחמי צה"ל איתרו מנהרת טרור התקפית נוספת שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום.

התוואי, כמו יתר התוואים, מולכד על-ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו. צה"ל פועל בשעות אלה לביצוע תהליך מחקר על תוואי המנהרה.
"האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל", נמסר מצה"ל.

"כוחות צה"ל ממשיכים לפעול על פי התוכנית הסדורה שאושרה להמשך איתור וחשיפת מנהרות טרור", נמסר עוד בהודעה הצבאית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.