נתניהו מחבק את הרפורמים: "נאפשר לכל יהודי להרגיש בבית בכותל המערבי"

לאחר "תיפלת" הפרומים ברחבת הכותל המערבי מה שגרם למהומה ברחבת הכותל היום ארחה"צ, ראש הממלשה נתניהו מחבק את הרפורמים בהודעה שהוציא: "יש כאלה שהיו מעדיפים לחלק את עמנו ואף להכריז שיהודים אחרים הם רשעים או שאינם יהודים כלל. עלינו לדחות את הדברים והמעשים הלא ראויים הללו", אמר נתניהו

לאחר "תיפלת" הפרומים ברחבת הכותל המערבי מה שגרם למהומה ברחבת הכותל היום ארחה"צ, ראש הממלשה נתניהו מחבק את הרפורמים בהודעה שהוציא: "יש כאלה שהיו מעדיפים לחלק את עמנו ואף להכריז שיהודים אחרים הם רשעים או שאינם יהודים כלל. עלינו לדחות את הדברים והמעשים הלא ראויים הללו", אמר נתניהו.

מאות רפורמים גברים ונשים השתתפו בתפילת התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית היום ברחבת הכותל המערבי. זאת, לאחר שבג"ץ דחה עתירה שביקשה למנוע את קיומה. המשטרה לא התערבה למנוע את העימותים שהתפתחו במקום לאחר שעשרות חרדים, דתיים ושומרי מסורת הפריעו למהלך התפילה בשירה מלווה בשריקות וקריאות בגנות המתפללים המתריסים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לתפילת הרפורמים בהודעה מחבקת: "בשעה שאנחנו ממשיכים במאמצינו להגיע לפתרון שיאפשר לכל יהודי להרגיש בבית בכותל המערבי, יש כאלה שהיו מעדיפים לחלק את עמנו ואף להכריז שיהודים אחרים הם רשעים או שאינם יהודים כלל. עלינו לדחות את הדברים והמעשים הלא ראויים הללו", אמר נתניהו.

מוקדם יותר היום, בעקבות הודעת נשות הכותל כי יערכו היום את הטקס מעורב ברחבת הכותל, תקף שר הדתות אזולאי את היוזמה. "אני מגנה מכל וכל את ההחלטה האומללה של קבוצה שולית וצעקנית שמנסה בכל דרך ליצור פרובוקציות ולהצית את אש השנאה יום יום במקום המקודש ביותר לעם היהודי, וגורמת למחלוקות והסטה דווקא במקום שמאחד את כל שכבות העם. לא אתן ידי לפרובוקציות הללו ולא אהיה שותף להם לעולם", אמר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ביבי הביתה, נמאסת עם ההפכפכות שלך.
  בעבר כרתת ברית עם 'יש עתיד'
  חשבתי שחזרת בתשובה.
  כנראה שהפניית עורף לחברים זה חלק מהגנים שלך.
  אני עם בוגי, עם סהר עם בנט רק לא איתך.

  אבי |
  הגב