נתניהו מנסה להסביר את עצמו לרפורמים?

מזכיר הממשלה צילם באופן יוצא דופן סרטון ובו הוא מסביר מה בדיוק השתנה בהחלטת הממשלה לבטל את מתווה הכותל

ראש הממשלה שלח אחר הצהריים (ב') את מזכיר הממשלה למסור הבהרות בנוגע להחלטה לבטל את מתווה הכותל.

המטרה של הסרטון שבו מסביר ברוורמן את ההתרחשות, היא כנראה לקרוץ לרפורמים, ולרמוז להם שהמילה האחרונה טרם נאמרה.

"לראש הממשלה נתניהו חשוב שכל יהודי יוכל להתפלל בכותל", טען ברוורמן והוסיף כי "בצד ההחלטה אתמול, הוא הנחה 3 הנחיות שאף אחד לא שם לב אליהן".

ברוורמן פירט את ההנחיות. "ראשית, ראש הממשלה הנחה להאיץ את הכשרת הרחבה הדרומית, כדי שיהודים מכל הזרמים, יוכלו להתפלל בכותל. שנית, שיהודים מכל הזרמים יוכלו להמשיך ולהתפלל שם – גם היום".

"שלישית, ראש הממשלה הנחה את השר צחי הנגבי ואותי להמשיך בהידברות כדי לנסות ולהגיע לפתרון", הוסיף מזכיר הממשלה.

לדבריו, "אני ממליץ לכל מי שמנסה לתפוס על זה טרמפ, לדייק בעובדות".

בתנועה הרפורמית מגיבים לדבריו של מזכיר הממשלה "הודעת מזכיר הממשלה זורה חול בעיני הציבור. תכנית הממשלה לשיפוץ רחבת התפילה בקשת רובינסון לא תואמת את המתווה המוסכם. מדובר בשיפוץ קטן המנציח את עליבותה של הרחבה ואת הניתוק המוחלט שלה מאתר הכותל. בנוסף, לא ברור מדוע מזכיר הממשלה מנופף בכוונה לקיים משא ומתן עם השר הנגבי אחרי שבארבעת החודשים שחלפו מעת מינויו כמתווך בעניין מטעם ראש הממשלה לא התקיים כל משא ומתן ולא חלה כל התקדמות.

הצפייה שהתנועה הרפורמית, התנועה הקונסרבטיבית ונשות הכותל ינהלו משא ומתן בחפץ לב אחרי שהממשלה קבלה החלטה חד צדדית היא עלבון לאינטליגנציה. משא ומתן מנהלים לפני קבלת ההחלטה ולא אחריה. אם לא די בכך – הרי שההחלטה לקדם את חוק הגיור, ממנה התעלם מזכיר הממשלה לחלוטין, מוכיחה את רפיון הידיים של הממשלה בהגנה על האינטרסים של רוב הציבור הישראלי ורובו המוחלט של העם היהודי בתפוצות. ממשלת ישראל בחרה לומר את דברה במחטף, ללא דיון ראוי ותוך התעלמות גמורה מהשותפים למשא והמתן בנושא הכותל.

עתה הגיע תורנו לומר את דברנו בבית המשפט, מעל במות בית הכנסת ובכיכרות העיר."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.