נתניהו מנסה להרגיע: "נייצב את הקואליציה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו החל בהתייעצויות עם ראשי הקואליציה ועם בכירי הליכוד במטרה לייצב את הקואליציה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו החל בהתייעצויות עם ראשי הקואליציה ועם בכירי הליכוד במטרה לייצב את הקואליציה. אלא שבנט דורש את תפקיד שר הביטחון ולא בטוח כי הוא יאפשר לראש הממשלה לצאת כשחצי תאוותו לא בידו.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ הגיב בטוויטר: "שמח שראש הממשלה מבין שבחירות על רקע הפרסה הביטחונית היא צעד חסר אחריות שעלול להביא להפלת שלטון הימין. עכשיו שיגלה אחריות ויאפשר לשנות גישה במערכת הביטחון. מה שליברמן לא עשה במשך שנתיים. כדי שסוף סוף זו תהיה ממשלת ימין אמיתית".

גורם בכיר בליכוד מסר קודם כי אין הכרח ללכת לבחירות בתקופה ביטחונית רגישה זו. הממשלה יכולה להשלים את ימיה. בכל מקרה, בשלב המיידי תיק הביטחון יועבר לאחריות ראש הממשלה נתניהו
כמו בכל שבוע גם בשבוע הבא ביום שני יעלו מפלגות האופוזיציה הצעת אי אמון בממשלה, רק שבשבוע הקרוב הצעת האי אמון עתידה להפיל את הממשלה, זאת בעקבות פרישתה של מפלגת 'ישראל ביתנו' מהקואליציה.

על פי הערכה הזו ישנה אופציה לפירוק הכנסת כבר בשבוע הקרוב, אם כי קולות בקואליציה טוענים שקשה להם להאמין שליברמן יהיה מסוגל להצביע עם הערבים על הצעת אי אמון.

בכל אופן, ליברמן הודיע כי ינסה להגיע למועד מוסכם לבחירות יחד עם כל סיעות הקואליציה, אם כי למרות זאת נראה שיהיה לו קשה להגיע להסכמה כזו.

בינתיים, הרוחות בכנסת מעידים על אווירה של בחירות, ובאופוזיציה מעודדים את חבריהם מהקואליציה לזרז את התהליך.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ברוך שפטרנו מליברמן, שר גזען ומושחת שדרדר את הפוליטיקה הישראלית. שאר שרי הממשלה צריכים ללכת אחריו, להתפטר גם הם ולפטור אותנו ממשלה רעה, חולה בשחיתות, גזענות וחוקי נאמנות...

  ברוך שפטרנו מליברמן, שר גזען ומושחת שדרדר את הפוליטיקה הישראלית. שאר שרי הממשלה צריכים ללכת אחריו, להתפטר גם הם ולפטור אותנו ממשלה רעה, חולה בשחיתות, גזענות וחוקי נאמנות…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אין אזרח מדינת ישראל שמצטער על התפטרותו. הממשלה הימנית ביותר תוכל לתפקד גם בלעדיו. הציבור לא ייתן קרדיט למי שמעדיף תרגילים פוליטיים לצבירת נקודות על פני שיקולים לאומיים.

  אין אזרח מדינת ישראל שמצטער על התפטרותו.
  הממשלה הימנית ביותר תוכל לתפקד גם בלעדיו.
  הציבור לא ייתן קרדיט למי שמעדיף תרגילים פוליטיים לצבירת נקודות על פני שיקולים לאומיים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב