מקורבי ראש הממשלה: נתניהו מנע מפייגלין לעלות להר הבית

הבוקר, כך פורסם ב'מחלקה ראשונה', אישרו מקורבי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי נתניהו הנחה את משטרת ישראל שלא לאפשר לחבר מפלגתו של נתניהו הליכוד, ח"כ משה פייגלין, לעלות הבוקר להר הבית כמנהגו של פייגלין מידי י"ט לחודש, מחשש להיגררות להסלמה ביטחונית שתתעורר לאחר העלייה של פייגלין, מן הגורמים האידיאולוגיים בליכוד, אל הר הבית.

פייגלין תקף אמש את ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו וסיפר כי המשטרה הודיעה לו כי עלייתו החודשית להר הבית, אשר נהוגה על ידו כבר שנים רבות, ואשר תוכננה להבוקר, לא תתאפשר בעקבות התערבות ישירה של נתניהו. "לראש הממשלה אין שום סמכות חוקית לתת הנחייה שכזו", כתב פייגלין.

"זו הנחייה שמערערת על ריבונות הכנסת. היא עומדת בסתירה לפחות עם שלושה חוקי יסוד. גם התירוץ הביטחוני לא מתקיים בגלל שמעתה ועד לעלייתי להר יש לכוחות הביטחון את כל הזמן הנדרש בכדי להתארגן ולמנוע התגודדודיות ומעשי אלימות".

עוד טען פייגלין, כי הנחיית ראש הממשלה פוגעת בחופש התנועה שלו, ובחסינותו כחבר כנסת.

בארגוני המקדש הגיבו ואמרו: "אנו חוששים כי צעד זה ייתן בידי אויבנו כלי להמשיך בהסתה שלהם לאלימות ולפגיעה בחופש הפולחן של היהודים בעיר בירתנו".

בארגונים קראו לראש הממשלה נתניהו "לבטל לאלתר את הוראתך למניעת כניסתו של חבר הכנסת פייגלין להר הבית, ואם לדעתך יש חשש שעלייתו להר הבית תפגע בסדר הציבורי הרי שמתבקש שתורה לאנשי הביטחון הרבים הפזורים בכל רחבי הר הבית להיערך למתן הגנה מלאה על חירותו וחסינותו של חבר הכנסת פייגלין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.