נתניהו רומז: "שנת שלום" (וידאו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם בדף הפייסבוק שלו ברכת שנה טובה בו הוא מונה את הישגי השנה החולפת לצד החזון לקראת השנה הבאה. { עם תפוח בדבש}

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם בדף הפייסבוק שלו ברכת שנה טובה בו הוא מונה את הישגי השנה החולפת לצד החזון לקראת השנה הבאה.

שנה טובה לכם, אזרחי ישראל.אנחנו נכנסים לשנה החדשה אחרי שבוע שמהול בעצב וגעגוע אל שמעון פרס זכרונו לברכה, הנשיא התשיעי של מדינת ישראל. נפרדנו משמעון בצער, בכבוד, בהוקרה. בהוקרה עמוקה על תרומתו האדירה לביצור כוחה של מדינת ישראל ולהבטחת עתידה. שמעון היה חלק מסיפור חיינו, מהסיפור של כולנו. הוא היה נציג מובהק של התקווה לעתיד טוב יותר, ועם כניסתה של השנה החדשה, גם אני, יותר מאי פעם, מלא בתקווה. לא במקרה יש לי כאן תפוח בדבש, אז אני מבקש לחלוק את עמכם את הדבש של השנה החולפת. בשנה זו הובלנו את מדינת ישראל במדיניות ברורה ונחושה והשגנו הישגים רבים. קודם כל ולפני הכל, שמרנו על הביטחון, ביצרנו את הגבולות, הורדנו את ההסתננות הבלתי חוקית לישראל כמעט לאפס, חיזקנו את הכלכלה. בזכות הצמיחה הגדלנו את הסיוע לחלשים בחברה. העצמנו את המעמד האזורי של ישראל, העצמנו את המעמד הבינלאומי של ישראל. אתם יודעים, כמעט בכל יום אני נפגש עם מנהיגים מן העולם שמבקשים לחזק את הקשר עם ישראל. שמרנו ואף חיזקנו את היחסים המיוחדים עם ארצות הברית, חתמנו על ההסכם הביטחוני הגדול ביותר בתולדות ארצות הברית. הרחבנו את רשת התחבורה שמחברת את כל חלקי הארץ – כבישים, גשרים, רכבות, מנהרות, מחלפים. עיניכם הרואות, אתם נוסעים בכבישי הארץ. השקענו בפיתוח הצפון והדרום, אנחנו מחברים אותם למרכז, הם הופכים ליעדים מבוקשים. החזון שלי הוא לבטל בהדרגה את המושג פריפריה, לחבר את כל המדינה יחד. שדרגנו את חינוך הילדים, הם העתיד שלנו. עודדנו מגוון וייצוג של עוד אוכלוסיות בתרבות הישראלית. הנהגנו את רפורמת השילוב של אזרחי ישראל הערבים, כי אני רוצה שכל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל, יהיו חלק מסיפור ההצלחה הישראלי. אני ושרי הממשלה פועלים ללא הרף כדי לשפר, לחזק ולבנות את המדינה וכדי להעצים אתכם, אזרחי ישראל.יש לנו הישגים רבים, אבל יש לנו גם עוד אתגרים חשובים לפנינו. לא הכל עדיין נפתר, אנחנו יודעים את זה, ואנחנו פועלים כדי לעשות את מה שצריך. אני מבטיח לכם: גם בשנה הבאה נמשיך בעשייה גדולה, נמשיך לבנות את הארץ, נמשיך לפתח אותה, לעודד את הכלכלה, לשמור על הביטחון, להקל על החיים שלכם, לפעול למען עתידכם, עתידנו, כאן במדינת ישראל, בארץ ישראל. הנס הציוני מאיר וימשיך להאיר, לא רק את החיים שלנו, הוא מאיר את האזור כולו, ואני אומר לכם: הוא מאיר את העולם כולו. יש לנו הרבה במה להתגאות. אני גאה במדינת ישראל, אני גאה בכם, ששותפים יחד איתי לחזון הגדול, להצלחה גדולה.אני מאחל לכל אחד ואחת מכם ולבני משפחותיכם שנת שגשוג וצמיחה, שנת התעצמות ופריחה, שנת ביטחון – ובעזרת השם, גם שנת שלום.שנה טובה וגמר חתימה טובה!(וידאו: איתי בית-און, לע"מ)

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ שבת 1 אוקטובר 2016

"שנה טובה לכם, אזרחי ישראל". פתח ראש הממשלה והזכיר את שמעון פרס,  "אחרי שבוע שמהול בעצב וגעגוע אל שמעון פרס זכרונו לברכה, הנשיא התשיעי של מדינת ישראל. נפרדנו משמעון בצער, בכבוד, בהוקרה. בהוקרה עמוקה על תרומתו האדירה לביצור כוחה של מדינת ישראל ולהבטחת עתידה. שמעון היה חלק מסיפור חיינו, מהסיפור של כולנו. הוא היה נציג מובהק של התקווה לעתיד טוב יותר, ועם כניסתה של השנה החדשה, גם אני, יותר מאי פעם, מלא בתקווה".

נתניהו הציג את התפוח בדבש  ואמר "לא במקרה יש לי כאן תפוח בדבש, אז אני מבקש לחלוק את עמכם את הדבש של השנה החולפת. בשנה זו הובלנו את מדינת ישראל במדיניות ברורה ונחושה והשגנו הישגים רבים. קודם כל ולפני הכל, שמרנו על הביטחון, ביצרנו את הגבולות, הורדנו את ההסתננות הבלתי חוקית לישראל כמעט לאפס, חיזקנו את הכלכלה. בזכות הצמיחה הגדלנו את הסיוע לחלשים בחברה".

העצמנו את המעמד האזורי של ישראל, העצמנו את המעמד הבינלאומי של ישראל. אתם יודעים, כמעט בכל יום אני נפגש עם מנהיגים מן העולם שמבקשים לחזק את הקשר עם ישראל. שמרנו ואף חיזקנו את היחסים המיוחדים עם ארצות הברית, חתמנו על ההסכם הביטחוני הגדול ביותר בתולדות ארצות הברית.

הרחבנו את רשת התחבורה שמחברת את כל חלקי הארץ – כבישים, גשרים, רכבות, מנהרות, מחלפים. עיניכם הרואות, אתם נוסעים בכבישי הארץ. השקענו בפיתוח הצפון והדרום, אנחנו מחברים אותם למרכז, הם הופכים ליעדים מבוקשים. החזון שלי הוא לבטל בהדרגה את המושג פריפריה, לחבר את כל המדינה יחד.

שדרגנו את חינוך הילדים, הם העתיד שלנו. עודדנו מגוון וייצוג של עוד אוכלוסיות בתרבות הישראלית. הנהגנו את רפורמת השילוב של אזרחי ישראל הערבים, כי אני רוצה שכל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל, יהיו חלק מסיפור ההצלחה הישראלי. אני ושרי הממשלה פועלים ללא הרף כדי לשפר, לחזק ולבנות את המדינה וכדי להעצים אתכם, אזרחי ישראל..

לסיום איחל נתניהו ושיגר מסר מרומז על תוכניתו לשנה הבאה, "אני מאחל לכל אחד ואחת מכם ולבני משפחותיכם שנת שגשוג וצמיחה, שנת התעצמות ופריחה, שנת ביטחון – ובעזרת השם, גם שנת שלום".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.