נתניהו מתחייב: "לפיד לא יכהן בשום תפקיד בממשלתי הבאה"(וידאו)

לאחר שאנשי 'יש עתיד' תקפו את ראש הממשלה על מימדי העוני, פירסמה מפלגת הליכוד הודעה ובה התחייבות שלא לצרף את לפיד לממשלתו הבאה של נתניהו. יש עתיד: "נתניהו בפניקה, ויש לו סיבה טובה"

למד לקח: כנראה ששנה וחצי של שותפות קואליציונית של הליכוד עם יאיר לפיד ומפלגתו, היו די והותר עבור ראש הממשלה. מפלגת 'הליכוד' הוציאה היום הודעה רשמית עם התחייבות לפיה יאיר לפיד לא יכהן בשום תפקיד בממשלה הבאה שיקים בנימין נתניהו (במידה ויבחר, כמובן).

ההודעה פורסמה על רקע תגובת 'יש עתיד' לממצאי דו"ח העוני האלטרנטיבי שפורסם אמש.

"על אף שמימדי העוני והאבטלה ירדו בתקופת כהונת שתי ממשלות נתניהו האחרונות – לפיד מצטרף למתקפת ציפי, בוז׳י והשמאל בניסיון להעלות ממשלת שמאל. ברור כי בממשלת נתניהו הבאה, שר האוצר הכושל בתולדות המדינה, לפיד, לא יכהן בשום תפקיד", נאמר בהודעת הליכוד.

מ'יש עתיד' נמסר בתגובה: "נתניהו בפאניקה, ויש לו סיבה טובה. הוא היה ראש ממשלה כושל ואנחנו עושים הכל כדי שהוא לא יהיה ראש הממשלה הבא.

את הקטסטרופה התקציבית הגדולה בדמות גרעון של 40 מיליארד שקל שנתניהו השאיר, מי שתיקן היה לפיד, שבזכות מדיניותו ניתן היה לממן את צוק איתן – מבצע שנמשך 50 יום ולא מונף להישג מדיני – ללא העלאת מיסים על אזרחי ישראל, שנתניהו דחף לה ולפיד התעקש להימנע ממנה".

במפלגתו של לפיד הוסיפו כי רק אתמול התהדר נתניהו בנתוני האבטלה הנמוכים של חודש נובמבר, נתונים שהם תוצאה ישירה של המדיניות הכלכלית של לפיד.

במערכת הפוליטית הגיבו בציניות להודעת 'יש עתיד', בעיקר בשל העובדה שהם בוחרים ליטול קרדיט על הירידה בשיעורי האבטלה, בעוד שאת העליה בשיעור העוני הם מייחסים לנתניהו.

הספיקה להם שנה וחצי ביחד – צפו בלפיד תוקף את נתניהו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.