שמועות בליכוד: שרה נתניהו תצטרף למפלגה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכנן הקמת גוש אחד גדול מול השמאל, וגם: האם שרה נתניהו תצורף לרשימת הליכוד?

בשבועות האחרונים שוקד ראש הממשלה בנימין נתניהו על הבחירות הבאות שיהפכו אותו לראש הממשלה החמישי בתולדות ישראל ובכך יעקוף את ראש הממשלה הראשון בן גוריון.

בטור מרתק בהארץ חושף העיתונאי והפרשן הפוליטי יוסי ורטר (הארץ)על תכנית נתניהו, נתניהו בשיחות עם ראשי מפלגות הקואליציה,  מכנה את הקמת הציר על שם,"המפלגה הרפובליקאית" – המשמעות: כמו בארצות הברית הקמת גוש אחד גדול, ימני־מרכזי, שיתמודד בבחירות הבאות ברשימה אחת. "רק כך אפשר יהיה לשלוט", הוא אומר באותן שיחות, "כמו באמריקה: שתי מפלגות, שני גושים, ימין ושמאל".

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט,יהיה מן הסתם מוכן ללכת על זה , אך נתניהו בעיקר עובד מול יו"ר כולנו, השר משה כחלון. "הציבור רוצה לראות אותנו יחד", הוא אומר לו  "ביחד אנחנו 40 מנדטים בקלות, (30 לליכוד, 10 לכולנו, בכנסת הנוכחית, ). נוסיף עוד מפלגה או שתיים, והסיפור נגמר".

נתניהו ניסה את כוחו גם מול ראשי ש"ס ויהדות התורה, השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן, וח"כ משה גפני אך סביר להניח שהחרדים לעולם לא ירוצו כחלק מסיעה חילונית.

במקביל, חושף ורטר כי בליכוד מהמרים כי שרה נתניהו ויאיר נתניהו יושלבו במפלגה החדשה.למשל מציג ורטר את התמונה שהופיעה בעמוד הפייסבוק של ישיבת עבודה בה נתניהו יושב כשלצידו שרה נתניהו, משל היתה ראש לשכתו או יועצו המדיני.

בליכוד נדלקו הנורות, האם שרה מתכוונת לרוץ גם היא בבחירות הבאות ברשימת הליכוד? נשמע הזוי, אך בישראל הכל יכול להיות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.