נתניהו מתכנן: פוטין ישמש כמתווך בין ישראל לפלסטינים

גורם מדיני : ראש הממשלה בנימין נתניהו ינסה לרתום את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לטובת מהלך מדיני, "האפשרות הזאת נמצאת על הפרק”.

בשעה שועידת פריז מתכנסת בכדי לדון בכפיית שלום איזורי בין הפלסטינים לישראל, נתניהו כבר חושב על מתווך חיצוני שלא קשור לאירופאים.

גורם מדיני חשף ל"מעריב־סופהשבוע" כי בנימין נתניהו ינסה לרתום את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לטובת מהלך מדיני, "האפשרות הזאת  נמצאת על הפרק”.

המטרה היא ככל הנראה לדחוק את אובמה שנוא נפשו של נתניהו מסדר היום ולהותיר אותו מחוץ למגרש השלום.  על פי הגורם, הפגישה ברוסיה  בין פוטין  לנתניהו תבוא לידי ביטוי בהנעת תהליך השלום,  לדברי הגורם המדיני,  נתניהו כבר גיבש  את הנושאים שיעלה בפגישה המדינית עם פוטין. “מובן מאליו שהנושא הפלסטיני וההתפתחויות במזרח התיכון יועלו בשיחה, גם המלחמה בסוריה וכמובן שיתופי פעולה כלכליים בין שתי המדינות”.

ביום שני יצא נתניהו לרוסיה בראש משלחת שתציין 25 שנים לחידוש הקשרים הדיפלומטיים בין ירושלים ומוסקבה.

דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, אמר כי נתניהו ופוטין ידונו בין היתר בהמשך יישום התיאום הביטחוני בגבול עם סוריה ובשורה של נושאים כלכליים.

 

הממשלה התכנסה אתמול בבוקר לישיבה חגיגית לרגל יום ירושלים. הישיבה התקיימה ליד מעיין עין לבן בפאתי הבירה והשתתף בה גם ראש העירייה ניר ברקת. אחד ממשתתפי הישיבה, שר החינוך נפתלי בנט, התראיין אתמול לתוכנית “פגוש את העיתונות” שתשודר מחר בערוץ 2, ואיים כי אם הממשלה תניע הליך מדיני שמשמעותו חזרה לקווי 67’, הוא יפרוש ממנה ואף יפיל אותה. “אין מקום לטעויות היסטוריות נוספות”, אמר בנט, “כל עוד אני בממשלה לא תהיה מדינה פלסטינית על כביש 6”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.