נתניהו: מתנהל נגדי קמפיין חסר תקדים

ראש הממשלה התייחס במצודת זאב לחבירתה של יו"ר התנועה למפלגת העבודה ויצא נגד מה שכינה "קמפיין ציבורי אדיר נגד הליכוד בראשותי". לבני תקפה בטוויטר: "הוא מ פ ח ד"

השמאל איחד אותנו": ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ה') לראשונה לאיחוד הרשימות של התנועה והעבודה בבחירות 2015 ואמר שלטענתו מדובר במהלך אשר יסייע לליכוד.

"אני מבקש להודות לחברי וחברותיי חברות וחברי הליכוד. שהביעו אתמול תמיכה גורפת בי בהנהגתי את המדינה ואת הליכוד", פתח נתניהו את דבריו במצודת זאב בהתייחסו לאישור ההחלטה להקדים את הפריימריז במפלגת השלטון.

הוא התבטא גם בנוגע למתקפה האישית נגדו והוסיף: "בימים האחרונים, קמפיין ציבורי אדיר כמעט חסר תקדים, תומך ומקדם כל פוליטיקאי, בכל מפלגה, שמתנגדים לממשלת ליכוד בראשותי. לקמפיין יש מטרה ברורה. להעביר את השלטון לידי מחנה השמאל". הוא הזהיר כי אותם גורמים "רוצים להעביר לשמאל את ההחלטות על ביטחון המדינה, ועל כלכלת ישראל".

"אתמול חברי הליכוד נתנו תשובה מוחצת לקמפיין הזה, ואני מצפה לראות תגובה דומה. חברי הליכוד הבינו שהבחירות עוסקת בשאלה אחת בלבד: מי ינהיג את המדינה? מועמדי השמאל או ממשלת ליכוד רחבה וחזקה בראשותי. ממשלה שתמשול ותוביל את מדינת ישראל בבטחה באחריות ובנחישות".

יו"ר התנועה השרה לשעבר לבני מיהרה להגיב בטוויטר לדבריו של ראש הממשלה, שכוונו במרומז אליה וכתבה: "הוא מ פ ח ד", בפרפראזה לדבריו של נתניהו מ-1999 (אז טען שבשמאל מפחדים שהוא ייבחר).

דאגה אחת פחות תהיה לנתניהו, לפחות מבית. לפני שעה קלה הודיע השר לשעבר גדעון סער כי לא יתמודד מול ראש הממשלה על תפקיד יו"ר הליכוד. "חברות וחברים יקרים", כתב סער אל תומכיו בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו. "בימים האחרונים קיבלתי פניות רבות ומרגשות של חברים בתנועה ואזרחים שקראו לי לשוב מפסק הזמן, שעליו הודעתי לפני כשלושה חודשים ולהתמודד לראשות הליכוד".

לטענת סער, "הקשבתי לכולכם, למדתי הרבה, התייעצתי ושקלתי את הנושא בכובד הראש ובשיקול הדעת המתחייבים מהאחריות הכרוכה בהחלטה כזאת. עמדתי היתה שונה, אך אני מכבד את החלטת מרכז הליכוד מאמש לקבל את הצעת ראש הממשלה ויו"ר התנועה לשנות ולהקדים את המועד שכבר נקבע לפריימריז לראשות הליכוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.