נתניהו מתנצל: "לא ביקשתי להשוות את סבלן של משפחות שכולות"

לאחר שעורר סערה כשהשווה בראיון לאודי סגל בחדשות 2 בין ההורים השכולים לאביו של אלאור אזריה ראש הממשלה בנימין נתניהו מתנצל הבוקר "אני מצטער אם דבריי הובנו שלא כהלכה", הגיב הבוקר, "בשום אופן לא ביקשתי להשוות את סבלן של משפחות שכולות,

לאחר שעורר סערה כשהשווה בראיון לאודי סגל בחדשות 2 בין ההורים השכולים לאביו של אלאור אזריה ראש הממשלה בנימין נתניהו מתנצל הבוקר  "אני מצטער אם דבריי הובנו שלא כהלכה", הגיב הבוקר, "בשום אופן לא ביקשתי להשוות את סבלן של משפחות שכולות, סבל שאותו אני מכיר היטב, למצבם של הורים אחרים השרויים במצוקה. אין השוואה ולא יכולה להיות השוואה״.


מלשכתו של ראש הממשלה נתניהו נמסר הבוקר כי "ראש הממשלה נתניהו לא השווה בין החייל אלאור אזריה לבין חיילים שנפלו. זהו נסיון שפל, מעוות ושקרי להציג כך את דבריו. ראש הממשלה נתניהו מכבד את המשפחות השכולות ומשפחות הנעדרים ומודע היטב לכאבן הבלתי אפשרי".

בעקבות הדברים,  ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק תקף אתמול בדף הטוויטר שלו את דבריו של נתניהו. "מי שמשווה את אלאור אזריה לגיבורי ישראל וללוחמים נעדרים הוא אדם מבוהל ומבולבל שאיבד את שאריות שיפוטו או שחלילה החליט לנסות ולרסק את ערכי צה"ל", צייץ בטוויטר, "אסור לאפשר זאת. ראש ממשלה מכהן שלא יחזור בו מדבר ההבל המופקר הזה – יישא עימו לתמיד את אות הקלון של מי ששכח מה זה להיות לוחם בצה"ל".

בראיון מיוחד לחדשות 2 אמר אתמול נתניהו: "התקשרתי להרבה הורים במצוקה על כך שבניהם נפלו או נעדרו או נפלו ונעדרו". עוד אמר כי הוא אינו מצטער על שיחת הטלפון לאביו של אזריה: "אתה יודע מה אמרתי לו? מילה במילה – שים יהבך על צה"ל, על הרמטכ"ל, על המפקדים ועל החיילים שלנו ועל מערכת המשפט שלנו", אמר.

ראש הממשלה טען בראיון כי "יש אין ספור הורים שרואים את הילדים שלהם, חיילים וחיילות, שנמצאים במצב כמעט בלתי אפשרי – הם צריכים מצד אחד להגן על עצמם ומצד שני – בעיה לא פשוטה – לא להיות קלים מדי על ההדק, וזה לא קל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.