נתניהו מתקרב לחרדים. לבני תוקפת

נתניהו בלם את חוק הגיור. לבני תוקפת: "נקדם את החוק עם אלה שלא חרדים מהחרדים"

 

הערב פורסם ב'ערוץ 2' כי ראש הממשלה החליט למשוך את תמיכתו בחוק הגיור שקידמה לבני, ולאמץ את עמדת החרדים במה שעשוי להתפתח למשבר קואליציוני חריף.

אחרי חודשים של עיכובים ועל רקע לחצים כבדים שהפעילו הסיעות החרדיות, גורמים בבית היהודי והרבנים הראשיים, החליט נתניהו למשוך את חוק הגיור שיזם ח"כ אלעזר שטרן מסדר היום של ישיבת הממשלה הקרובה.

על פי הדיווח, נתניהו הודיע לראשי סיעות הקואליציה כי אם החוק יעלה בכנסת כחקיקה פרטית, הוא יצביע נגדו ויביא להפלתו. לדבריו אישור חוק הגיור יביא לגט כריתות פוליטי עם החרדים.

ציפי לבני, שהחוק היה חלק מה'דגל' של מפלגתה 'התנועה' הגיבה בדף הפייסבוק שלה: " נמשיך לקדם את חוק הגיור.
אם ההחלטה לא תקודם בממשלה, נקדם את החוק בכנסת ביחד עם השותפים הליברלים, אלה שלא חרדים מהחרדים ושרוצים לאפשר לצעירים שחיים כאן ומשרתים בצבא את האפשרות לממש את רצונם העז להתגייר, להתחתן ולחיות כאן איתנו בכבוד".

 

ח"כ אלעזר שטרן ("התנועה") הגיב על החלטת ראש הממשלה לא להציג את חוק הגיור בפני ישיבת הממשלה: "העדפתי מראש לעגן זאת בחקיקה אך לפי בקשה של ראש הממשלה הגעתי להסכמות עם 'הבית היהודי' והכנו הצעת החלטה משותפת. ראש הממשלה מצא בחודשים האחרונים מה שמסתבר עכשיו כתירוצים שונים לדחות את האישור בממשלה.

"קודם בגלל 'צוק איתן' ולאחר מכן בגלל התקציב. מלשכת ראש הממשלה נאמר לי במפורש כי מיד לאחר שהתקציב יעבור בממשלה יעבור גם 'חוק הגיור'. היום הסתבר לי שראש הממשלה, לצערי הרב, לא נאמן למילותיו ולעתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. אמשיך במאמצים על מנת להעביר את החוק בכנסת מיד עם פתיחת המושב בשבוע הבא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.