"בנט מתנהג כמו טוקבקיסט באופוזיציה"

זעם בסביבת ראש הממשלה על דברי הביקורת שהשמיע שר החינוך כלפי הממשלה בנאומו אמש: "פופוליזם במקום אחריות" {מתיחות בקואליציה}

הרוחות בקואליציה ממשיכות לסעור בעקבות נאומו התקיף והבקורתי של יו"ר 'הבית היהודי' אמש: בסביבת ראש הממשלה מגיבים הבוקר בחריפות חסרת תקדים לדברים.

"כנראה שיש מי שעדיין לא הבין את ההבדל בין להיות שר בקבינט לטוקבקיסט באופוזיציה", מסרו הלילה גורמים בלשכת רה"מ. הגורמים הוסיפו: "בשעה שבה צה"ל, המשטרה והשב"כ נלחמים בטרור בכל יום ובכל מקום, מצופה מחברי הממשלה לקחת אחריות ולהירתם למאמץ המשותף, במקום לקושש קולות על ידי הפרחת ססמאות וניגוח פופוליסטי של הממשלה בה הם חברים".

גם שר הביטחון, משה יעלון, אליו כוון חלק מרכזי בביקורת של בנט הגיב אמש לדברים ואמר: "ש כאלה ששומעים רעיונות בחדרי הקבינט – מנכסים אותם לעצמם ויוצאים החוצה בססמאות ובביקורת על הממשלה. ובהמשך לתופעה שחווינו בצוק איתן הם מצביעים דבר אחד ומנהלים קמפיין אחר בחוץ. מנהיגות לא מנהלים בססמאות. זו התנהגות ילדותית ועדיף שתיפסק. יש בזה פגיעה בביטחון לטווח ארוך לצורך רווחים ציניים…מנהיגות זו אחריות לאומית ושיקול דעת – לא לרדוף אחרי כותרות ולייקים".

בוידאו: הנאום המלא של השר בנט

כזכור, השר בנט נאם אמש בכנס למחקרי ביטחון לאומי בת"א, שם אמר בין היתר: "לא הקיפאון המדיני הוא האיום המרכזי בפנינו, אלא הקיפאון המחשבתי שלנו. לא המרצחים שפוגעים באזרחינו ברחובות ישראל והכניסו את הבטונדות לליבה של ירושלים – אלא הבטונדות התפיסתיות שלנו. במקום לעצב במו ידינו את עתידנו, ישראל נגררת אחר המציאות הקיימת. זוהי, בעיניי, הסכנה הגדולה ביותר על ביטחוננו.

מחדר הקבינט נוכחתי שוב בפער בין איכות המפקדים והלוחמים לבין טיב הקונספציה האסטרטגית שבתוכה הם פעלו. ההנחה המחממת והמערסלת על הצבא הישראלי הטוב בעולם ועל החיילים הטובים בעולם, נכונה ככל שתהיה, לא הופכת את האסטרטגיה שלנו, של קברניטי מדיניות הביטחון, לנכונה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בנט ובוזי הרצוג המסכנים, שפוטים של הרשע והפושע דרעקי.

    לכן הם תוקפים את ביבי האבל והחמור שמגדל נחש צפע.

    לפחות כחלון ולפיד חכמים ולא נותנים לפושע לשלוט עליהם

    דרעקי המתפגר |
    הגב