נתניהו נגד הנשיא: "יטיל את הרכבת הממשלה על הסיעה הגדולה" (שידור חי)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר היום (רביעי) בהתנחלות עלי, ובמהלך ביקורו חשף נתניהו שהגיע אליו מידע לפיו הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על ראש הסיעה הגדולה ביותר בלי קשר לגודל הגוש.

מתח בין הנשיא לראש הממשלה? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר היום (רביעי) בהתנחלות עלי, ובמהלך ביקורו חשף נתניהו שהגיע אליו מידע לפיו הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על ראש הסיעה הגדולה ביותר בלי קשר לגודל הגוש.

נתניהו השתמש במשל  כדי לגייס קולות לליכוד – על חשבון מפלגות אחרות בגוש הימין, נתניהו שלף זוג בקבוק מים מינרליים – בדומה לאלו שעלו לכותרות בעקבות עדויות עובדי מעון ראש הממשלה.

נתניהו ביקש מעוזריו בקבוק מים נוסף לזה שעמד על הדוכן, העמיד אותם אחד ליד השני, והצביע עליהם: "זה הליכוד, וזה השמאל או העבודה או איך שהם קוראים לעצמם עכשיו. צריך ללכת על המפלגה שקו המים שלה יותר גבוה. לא הגוש יקבע, אלא גודל המפלגה הוא שיקבע – כך נאמר בתדרוך שקיבלנו מגורמים מוסמכים" – אמר ורמז לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

"אם מפלס המים בבקבוק הזה יורד, ובמפלגת השמאל המפלס יהיה גבוה יותר – תקום ממשלה שלא ידעה את יוסף, ממשלה שיכולה פשוט להיכנע לכל אורך הדרך", הזהיר נתניהו. "מרכז הכובד שלהם הוא לא מרכז הכובד שלנו – תהום עמוקה מפרידה בינינו בערכים בחיבור העמוק למורשת, ביכולת לעמוד בגאון ובגאווה מול הלחצים העצומים שמופנים כלפינו".

ראש הממשלה שב והדגיש: "ההכרעה זה או הליכוד או השמאל. מי שרוצה שאני אמשיך להנהיג יצביע לליכוד. חשבתי שהנושא מספיק חשוב כדי שאגיד אותו בצורה הברורה והישירה ביותר. יש בתוכנו כוחות גדולים וכבירים, אבל אנחנו צריכים לתת להם את ההנהגה הנכונה, כי אחרת נעמוד בפני שבר גדול. הסכנה שמלאכת הרכבת הממשלה תוטל על השמאל היא מוחשית".

צפו במשל הבקבוקים – באדיבות רשת

בפגישה זו המתנחלים שאלו נתניהו מדוע הוא לא יישם את דו"ח השופט אדמונד לוי שנועד להכשיר מאחזים, נתניהו השיב ואמר: אנחנו פועלים כדי לבנות, אם תעלה ממשלת שמאל השאלות האלו לא יהיו רלוונטיות.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, הגיב לאמירתו של נתניהו על הטלת מלאכת הרכבת הממשלה ואמר: "הדברים אינם מוכרים לבית הנשיא וכל השערה בדבר החלטת הנשיא על זהות מרכיב הממשלה בזמן הרלוונטי, נטולה באחריות המשער בלבד".

הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.