נתניהו נואם באיפא"ק: "יעקב אבינו חלם בבית אל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם בשעה זו מול מאות  מחברי איפא"ק, נציגי השדולה הפרו-ישראלית בקונגרס האמריקאי.

הוא פתח את דבריו בפנייה לנוכחים ואמר כי הוא מביא להם "ברכות מירושלים, בירתו הנצחית והלא מחולקת של העם היהודי". נתניהו התקבל במחיאות כפיים סוערות.

נתניהו פתח את דבריו בהתייחסות לביקורו בבית חולים צבאי ברמת הגולן, שם מטופלים פצועים סורים.  "ישראל טיפלה בכמעט אלף סורים. בביקורי פגשתי אב ובנו שנפצעו מפצצה איראנית שנורתה ע"י אנשי אסד. כל הסורים אומרים אותו דבר: אסד שיקר לנו. הוא אמר שאיראן חברה וישראל היא האויב. אבל איראו הורגת אותנו וישראל מצילה אותנו".

ראש הממשלה הודיע: "במזה"ת ישראל היא הומנית ומלאת רחמים ומקור של הטוב. הגבול בין המדינות הוא הגבול בין חמלה לאכזריות. בצד השני של הגבול נמצאים איראן, אסד וחיזבאללה".

"האם אי פעם שמעתם על איראן ששולחת כוח סיוע הומניטרי? כל מה שאיראן שולחת מחוץ לה זה טילים ופצצות. מה שהאיראנים עושה מחוץ לשטחה, דומה למה שהיא עושה בתוך המדינה שלהם. הקשיבו למה שאומר נסראללה: 'איראן וחיזבאללה אוהבים מוות, וישראל חיים. ולכן איראן וחיזבאללה ינצחו וישראל תפסיד'".

נתניהו שב וחזר על הקלישאה המפורסמת שאמר: "בכן הוא צודק בחלק הראשון, אך טועה לגמרי בחלק השני. אירן אומרת שהם רוצים כור גרעיני – לא למטרות צבא. אז למה הם מקימים כור מים כבדים ומסתירים נתונים, למה הם ממשיכים לייצר טילים בליסטים שמטרתם לשאת ראשים גרעיניים?"

נתניהו שב וקרא לפלסטינים להכיר בזכות ישראל: "יעקב חלם בבית אל דוד המלך היה בירושלים, אולם הפלסטינים מסרבים להכיר בישראל".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יעקב למד לפני החלום בישיבת שם ועבר הוא גם לא עשה צבא כשתכיר בזה יש צד לפנות להכרה פלסטינית

    מרן |
    הגב