נתניהו: נחזיר לארץ את המאבטח שנפגע בירדן

ראש הממשלה מתייחס לראשונה לפיגוע שהיה בעמאן בו נפגע ישראלי שהצליח לנטרל את המחבל

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס בצהריים (ב') לראשונה לפיגוע הדקירה שהיה במתחם שגרירות ישראל בירדן אמש.

בפתח פגישתו עם ראש ממשלת גאורגיה אמר נתניהו, "שוחחתי הלילה פעמיים עם שגרירת ישראל בירדן, עינת שלאין ועם איש האבטחה. התרשמתי שהיא מנהלת את הדברים שם היטב, הבטחתי לאיש האבטחה שאנחנו נדאג להחזיר אותו לארץ, אנחנו כבר מנוסים בזה. אמרתי לשניהם שאנחנו מקיימים מגעים שוטפים עם גורמי ביטחון וממשל בעמאן בכל הרמות, כדי להביא לסיום מהיר ככל האפשר של האירוע".

נתניהו סיפר עוד כי "שגריר ירדן בישראל הגיע הבוקר לשיחה במשרד החוץ, הוא התבקש לסייע בעניין. אנחנו מנהלים את המגעים גם בנתיבים אחרים ומגוונים במטרה אחת- לסיים את האירוע, להביא את האנשים שלנו לארץ. ואנחנו עושים זאת בנחישות ובאחריות".

הוא הוסיף, "כך אנו נוהגים גם ביחס לדרך הנכונה להבטיח ביטחון ושקט בהר הבית, בעיר העתיקה ובירושלים כולה. לצורך זה הקבינט ישוב להתכנס בנושא, יותר מאוחר היום".

במהלך היום אמור לצאת בכיר ישראלי לעמאן כדי לקדם את סיום הפרשה וגם הבנות בנוגע להצבת אמצעי אבטחה סביב הר הבית, לאור הפיגוע הקשה לפני שבועיים בו נרצחו שני שוטרים ישראלים.

בינתיים, הוצא צו איסור יציאה מירדן לאיש האבטחה הישראלי שנדקר בידי פועל ירדני שנוטרל על ידו. האיש נמצא עם צוות דיפולמטים ישראלי בתוך מבנה השגרירות ואף לא טופל עד כה בבית חולים, אלא על ידי רופא במבנה עצמו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.