נתניהו נחת בניו יורק: "אהדוף את השקרים שמוטחים כלפינו"(וידאו)

ראש הממשלה יפגש עם ראש ממשלת הודו ועם שר החוץ האמריקאי לפני שינאם בעצרת האו"ם בתגובה לנאומו החריף של אבו מאזן

[alooma ref="d1c24e54f0babaca7f3e37568b58b993.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

אחרי נאום העלילה באה התגובה: ראש הממשלה ופמלייתו נחתו בניו יורק כאשר במהלך הטיסה הכינו נתניהו וצוותו את הנאום שיישא הערב (יום ב') בסביבות השעה 19:00 (שעון ישראל) בעצרת הכללית של האו"ם. ראש הממשלה צפה במהלך החג בנאומים של נשיא איראן חסן רוהאני ויו״ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס ובסביבתו אמרו כי נתניהו יתרכז בדבריו במענה לשני הנאומים הללו ויהיה "חד ונוקב". כזכור, יו"ר הרשות אבו מאזן נאם במהלך החג בעצרת וטען כי ישראל ביצעה "רצח עם" בפלסטינים.

נתניהו נפגש אמש במלונו בניו יורק עם שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, כדי לדון בהצעת ההחלטה שהפלסטינים מקווים להעלות להצבעה במועצת הביטחון. על פי ההצעה הפלסטינית, שצפויה לעלות להצבעה מטעם ירדן, מועצת הביטחון תדרוש מישראל לסגת לגבולות 1967 (עם חילופי שטחים) בתוך שלוש שנים. ארה"ב צפויה להטיל וטו על הצעת החלטה בנוסח כזה, והיא מנסה להיעזר במדינות ערב כדי "להוריד את אבו מאזן מהעץ".

גם שר החוץ אביגדור ליברמן, שהגיע לניו יורק שעות ספורות לפני ראש הממשלה, מתמקד בסוגיה הזו בפגישותיו עם שרי חוץ בשולי עצרת האו"ם. ליברמן יכנס היום מסיבת עיתונאים במטה האו"ם, כשעתיים לפני נאומו של נתניהו, שבה יתייחס למאמצים הללו. יש לציין כי למרות המתיחות הפוליטית בין השניים, אמש הם השתתפו יחדיו בפגישת עבודה עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, ובכירי ממשלתו.

בסביבתו של ראש הממשלה הביעו שביעות רצון מהפגישה עם מודי, שהייתה הפגישה הראשונה מזה כעשור בין ראשי ממשלות מהודו וישראל. בהצהרות הפומביות שהתקיימו לפני הפגישה דיברו השניים בעיקר על המורשת המשותפת של המדינות ("שני עמים עתיקים, שתי דמוקרטיות" כפי שאמר נתניהו), אולם על פי תדרוך שהעניקה לשכתו של מודי לעיתונאים הודים בתום הפגישה, השיחה בין שני המנהיגים התמקדה בסוגיות ביטחוניות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.