נתניהו נכנע: הטייקונים יקבלו רק 40% מהגז – צפו בוידאו ממסיבת העיתנואים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב במסיבת העיתונאים בנושא הגז הטבעי:

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יאיר לפיד, שר האנרגיה והמים סילבן שלום ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר החליטו להגדיל ל-60% את שיעור הגז הטבעי המיועד לשוק הישראלי.
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "מכובדיי, נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, שר האנרגיה, סילבן שלום, שר האוצר יאיר לפיד, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, יוג'ין קנדל ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אני רוצה להגיד לך, הראל, לכולכם, אני מודה לכם על העבודה הקשה שעשיתם יחד עם שאול צמח וצוותו וכל האנשים שעסקו בדבר.

מדינת ישראל קיבלה מתנה מהטבע – כמויות גדולות מאוד של גז, ואחרי סדרת ישיבות ארוכות ויסודיות החלטנו יחד להגדיל משמעותית את כמות הגז לשימוש המשק בישראל. כמות הגז הזאת תספיק לפחות לצרכים שלנו ל-25 השנים הבאות. מדובר בהחלטה שמאזנת בין הצורך להבטיח מקור אנרגיה זמין וזול לשימוש אזרחי ישראל והצורך לייצא גז שממנו תפיק המדינה רווחים שיושקעו לרווחתם ולביטחונם של אזרחי המדינה. מדינת ישראל תקבל 60% מהרווחים על הגז שתייצא, ותוך 20 שנה אנו צפויים לקבל 60 מיליארד דולר.

אנחנו נביא את ההחלטה הזאת לאישור הממשלה ביום א' הקרוב. יש משמעות לקידום הנושא תוך זמן קצר. אנחנו בוודאי לא רוצים להידמות למדינות שהתמהמהו בקבלת ההחלטה ובסוף הן נשארו בלי גז. במקום שהגז יישאר באדמה, או במקרה שלנו מתחת למים, אנחנו רוצים כבר להתחיל להפיק גז ולמלא את קופת המדינה במיליארדים שיאפשרו לנו להקל על הנטל הכלכלי של האזרחים, וכמובן לדאוג לצרכים הלאומיים החשובים שלנו. הגדרנו אותם וגם הקמנו קרן כדי לטפל בצרכים הללו, באופן כזה שהכלכלה שלנו לא תינזק והמדינה שלנו תיראה הרבה תועלת.
אני חושב שיש חשיבות נוספת במה שאנחנו עושים כאן היום. אנחנו חייבים להמשיך את הצמיחה ואנחנו צריכים מנועי צמיחה. יש כמה וכמה מנועי צמיחה שהממשלה כבר התחילה לטפל בהם במרץ, בין השאר רפורמות מבניות כמו הרפורמה הגדולה בנמלים- היא מתקרבת והיא חשובה, בנוסף, פתיחת שווקים חדשים והראשון שבהם זה כמובן השוק הסיני. אבל הגז הוא בפירוש מנוע צמיחה שלישי, ופיתוח הגז במרץ ובתנופה הוא אחד הדברים שיתנו את בשורת הצמיחה והקידמה למדינת ישראל".

אני רוצה להודות לחבריי כאן שעבדו בצורה, אני אפתיע אתכם, בצורה מאוד הרמונית, מאוד עניינית, בשיתוף פעולה, אפילו בשקט, ללא הדלפות מיותרות כמובן ויחד עם צוות מקצועי שעבד היטב. אני רוצה גם להודות לך, שאול, אני יודע שאתה השקעת הרבה מאוד זמן, אנחנו כבר עובדים על זה לא מעט זמן, החל מהממשלה הקודמת, אבל כאן בממשלה הנוכחית החלטנו במהירות להביא את הדבר לסיום ולהביא גז למדינת ישראל. תודה רבה".

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.