נתניהו: נמשיך להגן על עצמנו מול כל התקפה נגדנו

ראש הממשלה אמר בתגובה לתקרית בצפון כי ישראל תעמוד על זכותה להגן על עצמה. "זוהי גם הזכות שלנו וגם החובה שלנו ואנחנו נמשיך לממש אותן ככל שיידרש. שאף אחד לא יטעה בכך".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב הערב (מוצ"ש) לתקרית בצפון במהלכה הותקף כלי טיס בלתי מאוייש של איראן, וגם הופל מטוס ישראלי.

"קיימתי היום שורה של התייעצויות עם שר הביטחון והרמטכ"ל. המדיניות שלנו ברורה לחלוטין: ישראל תגן על עצמה מפני כל התקפה ומפני כל ניסיון לפגוע בריבונות שלנו. איראן עשתה ניסיון כזה היום. היא הפרה את הריבונות שלנו, היא החדירה כלי טיס שלה לשטחה של ישראל משטח סוריה. חיל האוויר הפיל את כלי הטיס הזה, ופגע במרכז השליטה והבקרה ששיגר אותו", אמר נתניהו.

הוא הוסיף כי "ישראל גם תקפה בעוצמה מטרות איראניות וסוריות אחרות שפעלו נגדנו".

ראש הממשלה אמר כי ישראל תעמוד על זכותה להגן על עצמה. "זוהי גם הזכות שלנו וגם החובה שלנו ואנחנו נמשיך לממש אותן ככל שיידרש. שאף אחד לא יטעה בכך".

נתניהו גם קיים שיחות מדיניות כדי להבהיר את צעדיה של ישראל. "שוחחתי לפני שעה קלה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. חזרתי באוזניו על זכותנו וחובתנו להגן על עצמנו מול התקפות עלינו משטח סוריה. סיכמנו שהתיאום הביטחוני בין הצבאות שלנו ימשך. שוחחתי גם עם מזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, גם על ההתפתחויות של היממה האחרונה ועל התפתחויות נוספות באזור".

"אני מבקש להבהיר – פניה של ישראל לשלום, אך נמשיך להגן על עצמנו בנחישות מול כל התקפה נגדנו ומול כל ניסיון של איראן להתבסס צבאית נגדנו בסוריה או בכל מקום אחר", סיכם נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.