נתניהו: "נעשה הכל כדי להגן על עצמנו"

בישראל זועמים על ההתפתחויות האחרונות מול איראן. לפיד: "ישראל והאזור כולו צופה בדאגה ובאכזבה כאשר עסקת איראן מיושמת" {הסרת הסנקציות}

"ישראל תמשיך לעקוב אחר יישום ההסכם ותתריע על כל הפרה…גם לאחר חתימת הסכם הגרעין, איראן לא זנחה את שאיפתה להשיג נשק גרעיני, והיא ממשיכה לפעול לערעור היציבות במזרח התיכון ולהפיץ טרור בעולם תוך הפרת מחויבויותיה הבינלאומית": כך הגיבו אמש בלשכת ראש הממשלה להסרת הסנקציות הבינ"ל על איראן.

בהודעה שנמסרה לתקשורת נאמר עוד: "על המעצמות וסבא"א לעקוב מקרוב אחר הפעילות במתקני הגרעין של איראן ובאתרים אחרים כדי לוודא שהיא לא ממשיכה לפתח בחשאי נשק גרעיני. ללא תגובה הולמת לכל הפרה, איראן תבין שהיא תוכל להמשיך לפתח נשק גרעיני. ישראל תמשיך לעקוב ולהתריע אחר הפעילות השלילית של איראן ותעשה את כל הנדרש כדי לשמור על ביטחונה וכדי להגן על עצמה".

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד , תקף את ההחלטה להסיר את הסנקציות ואמר: "היום, מדינה שמאיימת על קיומה של ישראל, מכחישה את השואה, מערערת את היציבות במזרח התיכון, משעבדת את אנשיה ותומכת בטרור ברחבי העולם, קיבלה חיזוק מהקהילה הבינלאומית. ישראל והאזור כולו צופה בדאגה ובאכזבה כאשר עסקת איראן מיושמת והכסף זורם אליה, כסף אשר בהכרח יגיע לידי מחבלים. הסרת הסנקציות מחזקת את חיזבאללה, מחזקת את אסד ומחזקת את הטרור ברחבי האזור, הנהנה מתמיכה איראנית.

כעת, כאשר המצב במזרח התיכון הופך לבלתי יציב יותר ויותר זה הזמן הגרוע ביותר להעביר למחבלים כסף ומשאבים. אין ראיה לכך שאיראן מתמתנת – הם ממשיכים לתלות הומואים, לעצור עיתונאים, להפלות נשים ולדכא דתות אחרות. איראן עומדת נגד זכויות אדם, דמוקרטיה וערכים ליברליים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.