נתניהו נפגש עם אלי כהן

ראש הממשלה בגיבוי אישי לאלי כהן המועמד האנטי חרדי וממשיך ליצר תדמית של מי שפועל כנגד הציבור החרדי

בצל המאבק החרדי – חילוני בבית שמש, אתמול נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המועמד לראשות העיר -אלי כהן. בפגישה הביע נתניהו תמיכה במועמד וקרא להצביע לאלי כהן לראשות העיר.

מדובר כאן בהתערבות ישירה ראשונה של ראש הממשלה בנושא הבחירות בבית שמש, שפועל במהלך אקטיבי לטובת המועמד האנטי חרדי אלי כהן

למרות שהצעד הזה הגיוני מצידו של ראש הממשלה – סוף סוף אלי כהן הוא גם המועמד של הליכוד – אך בימים אלו שראש הממשלה מואשם על ידי הציבור החרדי כמי שנתן יד – ולמעשה אישר בפועל את הסנקציות הפליליות, התערבות כזאת לטובת כהן ופגישה עימו מעלה את רף המתיחות בין הציבור החרדי – המרגיש מאוים מכהן – לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בימים האחרונים לאחר כינוס המועצות, הוחלט להעביר את האש ישירות לעברו של נתניהו ולהאשים אותו ישירות באחריות לסנקציות הפליליות.מדובר במהלך שמנסה להפוך את נתניהו לאוייב החרדים החדש, וככזה אין סיכוי לשום שיתוף פעולה עתידי. הצעד שעושה נתניהו כשנפגש עם כהו מחזק את התדמית הזו ולא מוסיף נקודות לראש הממשלה בציבור החרדי.

מנגד יש הטוענים כי דווקא העמדות האלו מחזקים את מעמדו של נתניהו בציבור הכללי, ומשכך נתניהו, מעוניין להמשיך בקו הנוכחי. מה גם שלאור הניסיון קשה להאמין שבאמת ייתכן חרם חרדי על נתניהו, גם מהסיבה שזה לא נכון עובדתית, וגם מהסיבה שחברי הכנסת החרדים לעולם לא יעמדו בפיתוי, וכשתגיע ההזדמנות להכנס לקואליציה, שום דבר לא יעצור אותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.