נתניהו נפגש עם ניצולי שואה: "את סיפור חייכם צריך ללמד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול עם שני ניצולי שואה שפנו אליו אישית בבקשה להיפגש איתו.

הניצולים הם: פלה רביב, בת 82 מלודז', שהייתה בת 7 כאשר פרצה המלחמה, משפחתה נדדה לקרקוב ולאחר מכן לגטו ראדום.

בזמן השהות בגטו, פלה הייתה חומקת החוצה על מנת להשיג אוכל למשפחתה. באחת הפעמים שיצאה להשיג אוכל בכפרים, ונעדרה מספר ימים, פונה גטו ראדום וכל משפחתה נלקחה למחנה השמדה. מאז לא ראתה אותם יותר.

היא שרדה בזכות משפחה פולנייה שאפשרה לה לגור אצלם תמורת עבודה ברפת ובשדה. כשנגמרה המלחמה נותרה פלה ללא משפחה, היא הכירה את בעלה לעתיד, והם עלו לארץ יחדיו. כיום היא בקשר הדוק עם ילדיהם ונכדיהם של מציליה הפולנים.

לפני כשנתיים ערכו לפלה רביב יום הולדת 80. נכדתה, מרב דובז'ינסקי, פנתה לאגף פניות הציבור וראש הממשלה שלח לה מכתב ברכה אישי. בימים אלו הוציאה המשפחה ספר ובו סיפור חייה של הסבתא. היום היא העניקה לראש הממשלה את הספר באופן אישי כאות תודה והערכה.

ראש הממשלה נתניהו נפגש גם עם שלום שטמברג, בן ה-89 מוורשה, שהיה נער בן 14 בפרוץ המלחמה ונלקח עם משפחתו לגטו ורשה, שם איבד את הוריו.

שלום הועבר בין מחנות העבודה השונים והצליח לשרוד מכיוון שעסק בחשמל ונחשב כעובד חיוני. כל משפחתו הקרובה הושמדה בשואה. הוא עלה לארץ ב-1948 באוניה "קסרטה" לחיפה ומשם עבר עם עוד עשרה אנשים לבית שאן. היה מראשוני היהודים בבית שאן וממקימי העיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו עידכן את הניצולים בהחלטת הממשלה לאשר תכנית לאומית לסיוע לניצולי השואה ואמר להם "את סיפור חייכם צריך ללמד". עוד הוסיף ראש הממשלה: "אף אחד לא ידאג לנו אם לא נדאג לעצמנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.