נתניהו נפגש עם נשיא הצלב האדום: "פעל להשבת החטופים בעזה"

"אני משוכנע שאתם יכולים, הן בהשבת גופות חיילינו אבל גם בהחזרתם לישראל של אותם אזרחים חסרי ישע וחפים מפשע המוחזקים בידי חמאס"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בירושלים עם נשיא הצלב האדום Peter Maurer ודן עמו בסוגיית החיילים והאזרחים המוחזקים בעזה.

נתניהו אמר למאורר כי אנו עוסקים באכזריות הבלתי נסבלת הזאת, כאשר גופות חיילינו ההרוגים מוחזקות ואפילו המידע עליהם לא משוחרר, ולא פחות חשוב מכך, יש לנו אזרחים ישראלים חסרי ישע וחפים מפשע המוחזקים בעזה, שאותם אתה ביקשת לבקר ואנו ביקשנו מידע אודותיהם, אבל לא. הם מוחזקים מוחזקים בצורה מאוד סגורה ואכזרית. אני מעריך את כל עזרתך וסיועך במאמץ הומניטרי זה אל מול אכזריותו של חמאס.

"אני משוכנע שאתם יכולים, הן בהשבת גופות חיילינו אבל גם בהחזרתם לישראל של אותם אזרחים חסרי ישע וחפים מפשע המוחזקים בידי חמאס תוך הפרה של כל הנורמות הבינלאומיות וכל הערכים עליהם הוקם הצלב האדום". אמר נתניהו.

נשיא הצלב האדום אמר לראש הממשלה כי אנו כאן באזור מזה זמן רב, וזה אחד מהמבצעים הארוכים ביותר שהיו לנו. יש לנו מנדט מתוקף החוק הבינלאומי אבל תפקידנו הוא גם לסייע לאנשים ולמצוא דרכים פרקטיות, ואני מצפה שוב להזדמנות לטפל בכמה מהאתגרים שכולנו מתמודדים איתם היום ולראות כיצד הצלב האדום יוכל לסייע באתגר זה או אחר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.