נתניהו: סולטן עומאן התיר לאל על לטוס מעל ארצו

ראש הממשלה דיבר עם שגרירי ישראל מרחבי העולם על היחסים המתהדקים עם מדינות ערב ועל האפשרויות שפותחים יחסים אלה

ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו נאם היום (ב') בכנס בהשתתפות שגרירים ישראלים מכל רחבי העולם, הנערך במשרד החוץ.

הוא דיבר עם השגרירים על היחסים הנרקמים עם מדינות ערב. "המפה הדיפלומטית שלנו משתנה בצורה דרמטית בגלל היתרונות המודיעיניים שישראל נותנת. אנו מונעים נפילה של מטוסים. מנענו עשרות פיגועים קטסטרופליים. לאף אחד אין מודיעין כמו שלנו. השילוב של היכולת המודיעינית והטכנולוגית שלנו – הדבר הזה נותן לנו את מפת היחסים המתרחבים של ישראל וזה משתנה".

הוא דיבר על חשיבות היחסים הללו, לעולם התעופה הישראלי. "קווי התעופה החשובים ביותר למדינת ישראל זה מתל אביב לסן פרנסיסקו. לא חשוב כמה טיסות מוסיפים אין מספיק. זה לא תיירים, זה יזמים. קו התעופה השני החשוב הוא ת"א-בייג'ינג וערים אחרות בסין. זה הם השוק הכי גדול שנפתח ואנחנו מנסים להגיע אתם להסכם סחר חופשי. אם נגיע פתחנו כאן שווקים. זה מייצר מוצרים חדשים ושווקים חדשים. קו התעופה השלישי הכי חשוב הוא להודו לכן עבדנו קשה – אנחנו טסים באייר אינדיה כל יום מעל ערב הסעודית. בקרוב נטוס למומבאי. קו תל-אביב מומבאי נוסע פחות שעות מתל-אביב לונדון. כשהייתי בעומאן הסולטן קאבוס אמר לי שאל על יכולה לטוס מעל עומאן. ולכן נשאר רק החתיכה הקטנה הזאת טיסה מעל סעודיה. כרגע אנחנו יכולים לטוס מעל מצרים, צ'אד, וככל הנראה יכולים לטוס מעל סודן ולכן יכולים לטוס ישר לברזיל, לחסוך  שעתיים. זה פותח עוד שווקים".

נתניהו התייחס גם למצב המדיני המשופר מול מדינות אחרות. "הפריחה המדינית נובעת מהמדיניות שממחישה את הנכסיות של ישראל מבחינה מודיעינית וטכנולוגית. תיכף נדבר על הרחבת העוצמה המדינית הזאת – שמרחיב את יכולתנו להיאבק נגד ההשפעה האיראנית".

הוא התייחס למבצע מגן צפוני ואמר כי "המאמץ נגד המנהרות הוא לא רק מאמץ צבאי לחסום את המנהרות אלא מאבק הסברתי דיפלומטי וכלכלי כדי להטיל סנקציות מוגברות על החיזבאללה , להביא להכרזה על החיזבאללה כארגון טרור בכל המדינות, וגם להגביר את הסנקציות נגד איראן שעומדת מאחורי הגוף הזה והנסיונות הדומים של החמאס. הדברים יבואו לידי ביטוי במועצת הביטחון בימים הקרובים אבל זה הרבה מעבר לכך".

"צריך לעבוד מדינה מדינה, משרד חוץ משרד חוץ, ולהגיד: 'תתייצבו נגד החיזבאללה. זה ארגון טרור שהפר את הריבונות שלנו בצורה גסה, מפר את 1701 ואתם צריכים לפעול. זה הזמן שלכם לפעול'. זה הזמן להפעיל את האנשים האלה. זה לא זבנג וגמרנו. זה מאמץ מדיני כמו שאנו עושים נגד איראן וזה נושא תוצאות", הוסיף ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.