נתניהו עונה לארדואן: לא היה לנו חלק במשאל העם הכורדי

ראש הממשלה התייחס בישיבת המממשלה היום באריכות גם להסכם שהושג עם הנכים

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס בישיבת הממשלה היום (א') להאשמות הנשיא הטורקי ארדואן, לפיהן המוסד תמך במשאל העם בכורדיסטן וסייע לו.
"אני מבין למה אלה שתומכים בחמאס רוצים לראות את המוסד בכל מקום שלא נוח להם, אבל לישראל לא היה שום חלק במשאל העם הכורדי, מלבד הסימפטיה העמוקה, הטבעית, רבת השנים, של העם בישראל לעם הכורדי ולשאיפותיו", אמר נתניהו.
הוא התייחס להסכם שהושג עם ארגוני הנכים ואמר, "ערב יום כיפור הושגו ההסכמות עם ארגוני הנכים. ההסכמות הללו יביאו לשיפור דרמטי במצבם של בעלי המוגבלויות במדינת ישראל. אני חושב שזהו הסכם היסטורי, כי מדובר בהעלאה משמעותית של הקצבה, וההעלאה הזאת תתחיל כבר בינואר, אבל מעבר לזה, זו תוספת שתסתכם ב–4.2 מיליארד שקלים. מדובר כאן, כפי ששר האוצר מדגיש ובצדק, בתוספת של עד כמעט 50 אחוז מסך ההוצאה הגדולה שמדינת ישראל מוציאה לטפל בבעלי מוגבלויות".
"ההסכמות הללו מבטאות את ההבנות והעקרונות ששר האוצר ואנוכי הצבנו בתחילת הדרך. הן גם מכילות, הייתי אומר, סידורים מסוימים לוודא שהדבר הזה לא ייפרם לסכומים שלא נוכל לעמוד בהם. זאת אומרת, הן גם שומרות על המסגרת התקציבית, אבל הן נותנות כאן תוספת מאוד מאוד משמעותית לציבור הנכים, ואני חושב – בדרך נבונה", הוסיף נתניהו.
הוא אמר עוד כי "זה יובא לחקיקה בכנסת וטוב שזה יקבל רוב משמעותי. זה משנה במידה רבה את פני המדינה כמדינה של העולם הראשון שדואגת קודם כל לחוליות החלשות באמת. מה שחשוב בעיניי, זה שתהיה תוספת לבעלי המוגבלויות האמתיים, לאפשר להם לחיות בכבוד וגם להתפרנס בכבוד, ולא ליצור מצב של בעלי מוגבלויות פיקטיביים. זה בעצם הדבר העיקרי שהיה לנגד עינינו. אני חושב ששני היעדים הללו במידה רבה הושגו. אני שוב מודה לכל מי שעסק בזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.