נתניהו עוקץ את לפיד: "קל לפזר הבטחות, קשה לנהל מדיניות אחראית"

לקראת משבר קואליציוני? בבוקר נפגש נתניהו (שוב) עם החכי"ם החרדים ובצהרים הוא כבר שיגר עקיצה לכיוונו של שר האוצר. במערכת הפוליטית מעריכים: נתניהו נערך לשינויים במבנה הקואליציה כבר בחורף הקרוב

המתיחות בין ראש הממשלה לשר האוצר מחריפה: כמה שעות לאחר שנפגש עם החכי"ם החרדים, בוחר ראש הממשלה לעקוץ את שר האוצר על התנהלותו סביב תקציב המדינה.

"הכי קל זה לפזר הבטחות לכל אחד, הרבה יותר קשה לנהל מדיניות אחראית", אמר נתניהו במהלך ישיבת המטכ"ל בעוטף עזה.

נתניהו הוסיף: "הממשלה אישרה תוכנית סיוע בהיקף חסר תקדים לדרום. כדי לבנות את ארצנו אנחנו צריכים כלכלה חזקה וביטחון. הכי קל זה לפזר הבטחות לכל אחד, הרבה יותר קשה לנהל מדיניות אחראית. במשך שנים ניהלנו מדינות תקציבית אחראית והתוצאות נראות לעין. כלכלת ישראל קיבלה ציונים גבוהים מהשווקים הבינלאומיים".

ראש הממשלה התייחס גם לתקציב הביטחון, אחד ממוקדי העימות בינו לבין לפיד, ואמר: "האיומים הביטחוניים מחייבים הגדלה ניכרת של תקציב הביטחון. אני אחראי לשמור הן על הביטחון והן על הכלכלה, ואלה השיקולים שהינחו אותי בתקציבי המדינה שהעברתי עד עכשיו".

כזכור, הבוקר נפגש נתניהו במעונו בירושלים עם חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן. הפגישה נקבעה לבקשתו של נתניהו, שזימן אותם אתמול בלילה בבהילות. אף שהצדדים מסרבים לפרט מה היה תוכן הפגישה, גורמים פוליטיים העריכו כי עצם העובדה שראש הממשלה מזמן אותם אליו שוב בתדירות כזאת נועדה לקרב אותם אליו ולרכך את היחסים למקרה שיידרש לעשות שינויים בקואליציה במהלך מושב החורף.

אמש נפגשו נתניהו ולפיד בנוגע למחלוקות בנושא תקציב המדינה, אבל לא הגיעו להסכמות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.