נתניהו על ההמלצות: מה אגיד לכם – נס חנוכה אמיתי!

בטקס הדלקת נרות חנוכה של הליכוד בכפר המכבייה, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ראשון) להמלצות המשטרה. צפו

בטקס הדלקת נרות חנוכה של הליכוד בכפר המכבייה, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ראשון) להמלצות המשטרה.

נאום ראש הממשלה נתניהו בכפר המכבייה

אחרי שנתיים של רצח אופי נגדי ונגד רעייתי, דיברתי היום מהלב ואמרתי את האמת. כמובן שחדשות 10, חדשות 2 והתאגיד צינזרו את הדברים ושידרו בקושי דקות בודדות. הם לא רוצים שתשמעו את האמת. הם משתיקים אותי כמו שהם משתיקים אתכם, כמו שהם משתיקים כל דבר שקשור בימין. הנה האמת שהם לא רוצים שתשמעו. אני מבקש מכם לשתף:

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‏ ב- ראשון, 2 בדצמבר 2018

ואלו הדברים:
חנוכה זה אמנם חג של ניסים, אבל אני חייב לשאול אתכם: איך ידעו לתזמן את פרסום ההמלצות ההזויות האלה נגדי ונגד רעייתי, בדיוק ביום האחרון של המפכ"ל? איך ידעו.

מה אגיד לכם – נס חנוכה אמיתי!

איזו מתנה יפה נתנו לנו לחג! בעצם, למה ציפיתם?

מסע הצייד נגדנו נמשך: בעיתוי שקוף וקטנוני ובתהליך שהוא נגוע מראשיתו. לא הופתעתי מההמלצות שפורסמו היום, ולא הופתעתי שהן פורסמו דווקא היום.

הרי עוד לפני החקירה הראשונה, לפני יותר משנה, כבר קבעו והדליפו שאלו יהיו ההמלצות.

אז מה חדש?

אבל העובדה שההמלצות פורסמו דווקא היום, ביום האחרון לתפקיד המפכ״ל, מוכיחה את מה שאני אומר לכם מהיום הראשון: זה משחק מכור מראש. אי אפשר לצפות לתוצאה אחרת מתהליך שהיה נגוע לחלוטין עוד לפני שהתחיל, אחרי מבול בלתי פוסק של הדלפות מגמתיות מתוך החקירות, אחרי שטיפת מוח יומיומית בתקשורת. ורבותיי, עוד משהו, אי אפשר לצפות לתוצאה אחרת כשראשי המערכת טענו בעזות מצח שאני שלחתי חוקרים פרטיים נגד חוקרי המשטרה, ושרעייתי שרה שלחה את קצינת המשטרה צ׳ להתלונן על הטרדה מינית נגד ראש היחידה החוקרת. איזה טענות הזויות. זה לא יאומן.

אתם זוכרים איך הטענות המטורללות האלה, כאילו פעלנו נגד החוקרים, פורסמו בקול רעש גדול בשעות השיא של הטלוויזיה? שמתם לב איך הן התפוגגו בקול ענות חלושה? איזה ״ענות חלושה״, בקול דממה דקה. לא רק שאף אחד לא נתן על כך את הדין, אלא שאותם בכירי המשטרה שהפיצו את טענות השווא האלה, המשיכו לנהל את החקירות נגדי ונגד רעייתי, המשיכו לוות אותן בפרטי פרטים, למרות שהם היו בניגוד עניינים מובהק. בכל מקום אחר הם היו נפסלים על הסף.

אז אני רוצה לשאול אתכם: איך אפשר לנהל חקירה נקייה כשבכירי המשטרה אומרים לחוקרים שאני ורעייתי שולחים חוקרים נגדם? איך אפשר? אני לא נכנס לפרטי התופעה המכוערת של סיכול מועמדים, כמו שעשו לגל הירש. פשוט דובר נורא. או ל״מסמך יצחקי״ שאסף חומרים על חברי הכנסת – דבר שמזעזע את יסודות הדמוקרטיה. או יועץ פוליטי ששכר המפכ״ל במיליונים על חשבון אזרחי ישראל, או אותה תכנית טלוויזיה שבה התראיין המפכ״ל והודה שהוא ביצע עבירה והדליף מתוך תיק החקירות.

גם לא חקרו עשרות שרים וחברי כנסת, כולל את ״עד המפתח״ יאיר לפיד, שנפגש בסתר עשרות פעמים עם נוני מוזס ושכולם פעלו להעביר את החוק שהיה סוגר את ״ישראל היום״, חוק שאלמלא ההתנגדות שלי היה עובר בכנסת ומכניס הון עתק לכיסיו של נוני מוזס. אותם שרים וחברי כנסת קיבלו בתמורה סיקור אוהד ב״ידיעות אחרונות״ ו-Ynet. מה זה אוהד, סיקור מלטף. כמובן שבהם לא נוגעים, ואותי, שקברתי את החוק, אותי חוקרים? איזה אבסורד.

אני לא חושב שזה בריא בדמוקרטיה שהמשטרה תחקור יחסי עיתונאים-פוליטיקאים. אבל אם חוקרים אז שיחקרו את כולם. אהלן וסהלן, שיחקרו עד הסוף. הוציאו עשרות מיליונים, אולי מאות מיליונים, על חקירות סרק. אבל סיקור אוהד לעשרות שרים וחברי כנסת תמורת חקיקה בכנסת, את זה לא חקרו. אתם מכירים את זה: לא ביבי, לא חוקרים.

למפכ״ל הבא, ואינני יודע עדיין מי זה יהיה, תהיה עבודת שיקום גדולה מאוד. כי – איך אני אגיד זאת – האמון של הציבור במשטרה הוא לא בשיא של כל הזמנים.

כי כולם רואים מה קורה: עיתוי כל כך שקוף של המלצות שנקבעו מראש, הדלפות מגמתיות, תהליך נגוע, סיפורי שווא עליי ועל רעייתי, בכירים שהטו חוקרים, משחק מכור מראש. ולכן ההמלצה לא מפתיעה והעיתוי לא מפתיע.

ישראל היא מדינת חוק ובמדינת חוק להמלצות המשטרה אין שום תוקף חוקי. המלצות המשטרה נדחו אינספור פעמים על ידי הגורמים המוסמכים. רק לאחרונה, לפני כמה שבועות, נדחתה ערימה של המלצות חמורות להעמיד לדין שורה של ראשי ערים. זה נגמר באפס. ההמלצות נדחו בזו אחר זו. הן הסתיימו בלא כלום. וגם כאן אתם יודעים איך זה יסתיים – לא יהיה כלום, כי אין כלום.

לא נתתי כלום לאלוביץ׳ ולא קיבלתי ממנו כלום, מסיבה פשוטה: אני מקבל את כל ההחלטות שלי בענייני בזק ובכלל – כשרק דבר אחד עומד לנגד עיניי: טובת אזרחי ישראל וטובת מדינת ישראל. מיזוג בזק-יס אושר כראוי בתהליך מתועד וסדור של שנים על ידי כל הגורמים המקצועיים: הממונה על ההגבלים העסקיים, היועצת המשפטית של משרד התקשורת, ומועצת הכבלים והלוויין. מה, כולם היו בקומבינה? כמובן שלא, כי לא הייתה כזו.

יושבת הראש של מועצת הכבלים והלוויין אמרה: ״ההמלצה לאשר את המיזוג הייתה מקצועית נטו״. היא אמרה שהייתה ממליצה אותה גם היום. וברשות להגבלים עסקיים אמרו: ״לא היו שום לחצים ושום טלפונים מצדו של נתניהו ואנשיו לאשר את מיזוג בזק-יס… ההחלטה הייתה מקצועית״. אז תשאלו, איזה דבר מיוחד אלוביץ׳ קיבל ממני? לא רק שהוא לא קיבל כלום, תקופתי הוא ו״בזק״ רק הפסידו הון עתק. מיליארדים.

למה? כי בתקופתי הנהגנו את רפורמת ״השוק הסיטונאי״, רפורמה שהורידה את מחירי האינטרנט למשקי הבית, מוטטה את מניית בזק, ופגעה קשות באלוביץ׳ ובבזק. כלומר, בזק לא קיבלה דבר, היא רק הפסידה. ועכשיו תשאלו מה אני קיבלתי? קיבלתי סיקור איום ונורא בוואלה. תודה רבה. וואלה הוא אתר שמאלני שנתן ונותן לי סיקור שלילי במשך שנים. כולם יודעים את זה. במיוחד ערב הבחירות האחרונות. לא רק אני אומר את זה. אומרות את זה בדיקות מעמיקות שהתפרסמו בעיתון גלובס, בעין השביעית ובמידה.

זו עסקה חסרת תקדים בתולדות העסקים. אף אחד לא נותן כלום ואף אחד לא מקבל כלום. אז אתם כבר יודעים מה יהיה בסוף: לא יהיה כלום כי אין כלום. חנוכה הוא חג של גבורה, אבל הוא גם חג של התמדה. אנחנו מתמידים, אני מתמיד. החקירות לא הסיטו אותי וההמלצות לא יסיטו אותי מהדברים החשובים באמת שבהם אני עוסק יומם ולילה. יחד נמשיך לפעול למען המדינה שלנו״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.