נתניהו על הוראות הפתיחה באש: "עם כל ההערכה לשופטים, אנחנו נקבע"

המלחמה ב"טרור האבנים" בירושלים: בפתח ישיבת הממשלה השבועית התייחס רה"מ לשינוי בהוראות הפתיחה באש ולהחמרת הענישה נגד מיידי האבנים, ותקף במרומז את מערכת המשפט: "נקבע נורמה נגד התוקפים וננחיל אותה לכל אזרחי, תושבי ושופטי ישראל"

המלחמה ב"טרור האבנים" בירושלים וסביבותיה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא הבוקר נאום תקיף בפתח ישיבת הממשלה השבועית ותקף במרומז את המערכת המשפטית.

"אבנים ובקבוקי תבערה הם נשק קטלני, הם הורגים והרגו – ולכן בימים האחרונים שינינו את הוראות הפתיחה באש לשוטרים בירושלים. כבר בסוף השבוע הם השתמשו באמצעים חדשים תחת ההוראות החדשות ופגעו במיידי אבנים ובקבוקי תבערה.

נאפשר הרחבה נוספת של יכולת הפעולה של השוטרים לסיכול יידוי אבנים ובקבוקי תבערה ונוסיף כוחות כדי לפגוע בפורעים תחת עיקרון פשוט שאנחנו מחילים בגבולותינו ובתוך שטחנו – מי שינסה לפגוע בנו אנחנו נפגע בו. התחלנו גם בקידום חקיקה מהירה להטלת קנסות על הורי קטינים מיידי אבנים ובקבוקי תבערה".

נתניהו התייחס גם להחמרת הענישה ואמר: "אנחנו לא יכולים לקבל את העיקרון שבירושלים בירתנו או בכל חלק של מדינת ישראל אנשים יארגנו טרור עממי ויתחילו לזרוק בקבוקים על מכוניות עוברות ושבות. הנורמה הזו לא תתקבע כאן. תתקבע נורמה הפוכה – אנחנו נסכל אתכם תוך כדי פעולה, אנחנו נעניש אותכם במלוא חומרת הדין לאחר הפעולה. את הנורמה הזו ננחיל לכל אזרחי, תושבי ושופטי ישראל. עם כל ההערכה לבית המשפט, זו זכותנו וחובתנו לקבוע את הנורמה הזו".

בתוך כך, הבוקר עצרו שוטרי מרחב דוד עצרו לחקירה מוסלמית שתקפה שוטר וניסתה לתקוף יהודי בסמוך לשער השלשלת. מהמקום הורחקו נשים מוסלמיות אחרות שצעקו ולטענת המשטרה הפרו את הסדר. כמו כן במהלך הבוקר עוכב לחקירה יהודי כבן 17 שלטענת המשטרה הפר את כללי הביקור בהר הבית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.