נתניהו על המשבר עם מקסיקו: "תקשורת שמאלנית"

בצל החקירות ועל הרקע הציוץ השנוי במחלוקת על חומת מקסיקו, ראש הממשלה ממשיך לתקוף את התקשורת. { משבר הציוץ }

בצל החקירות ועל הרקע הציוץ השנוי במחלוקת  על חומת מקסיקו, ראש הממשלה ממשיך לתקוף את התקשורת, בישיבת סיעת הליכוד  הוא תקף בחריפות אנשי התקשורת,  "התקשורת השמאלנית מגויסת למסע ציד בולשביקי ועושה שטיפת מוח נגדי" – כך אמר היום (שני) ראש הממשלה בישיבת סיעת הליכוד.

נתניהו טען וטען כי מדובר במשבר מומצא שיצרה התקשורת, וזאת למרות שהשגריר הישראלי במקסיקו הוזמן לשיחת הבהרה והנשיא ריבלין צפוי לשוחח עוד היום בנושא עם נשיא מקסיקו.

לואיס וידגראי, שר החוץ המקסיקני, אמר כי ישראל ומקסיקו הן "חברות טובות" אך אמר שהציוץ של נתניהו "בלתי נתפס ומרגיש כמו מעשה תוקפנות". השר הבכיר הוסיף כי "זה תלוי בישראל להסביר ולתקן את עמדתה בנוגע לציוץ".

נתניהו התייחס לסוגיית הגדר ואמר כי "הנשיא טראמפ שיבח את הגדר שיש בגבולנו עם מצרים ואמר שהיא בלמה כמעט כליל את ההסתננות הבלתי חוקית. אני אמרתי שהוא צודק והוא עשה ריטוויט: מזה הפרשנים עשו תילי תילים בתקשורת". ראש הממשלה טען כי מדובר ב"אותם פרשנים שאומרים שהייתי צריך לוותר על נכסים ביטחוניים ראשונים במעלה בשביל יחסים עם הנשיא הקודם שהיה בבית הלבן" – ולא נקב בשמו של אובמה.

"עכשיו אומרים שפגעתי במקסיקו והרסתי את היחסים – מי בכלל התייחס אליהם? ההתמקדות התקשורתית מסיטה את הדעת מהדבר האמיתי – ההצלחה הפנטסטית של הגדר בדרום, הצלחה שמרשימה את כל העולם ואת טראמפ". נתניהו קישר בין הדברים לבין מאבקיו בתקשורת: "אותי זה לא מפתיע – זה קורה יום יום וערב ערב. מייצרים עלינו מבול של חדשות מזויפות, Fake News – מפעילים לחץ בלתי פוסק על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגישו כתב אישום נגדי בכל מחיר".

"לא היה דבר כזה בתולדות ישראל, ספק אם היה דבר כזה במדינות דמוקרטיות אחרות", סיכם נתניהו. "מאז קום המדינה השמאל שולט בתקשורת ובמוקדי כוח אחרים באופן בלתי דמוקרטי, ואני ראש הממשלה הראשון מהימיון מנסה לשנות את השליטה של השמאלנים בתקשורת. ולכן הם עושים הכל כדי להיפטר ממני – בניגוד לרצון הבוחרים שהם רובם ימנים. לא ניתן להם והם לא יצליחו בזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.