נתניהו על חוק הגיוס: "החוק הזה מגדיל את מספר החרדים בצה"ל"

רה"מ נתניהו בישיבת הסיעה על חוק הגיוס: "אנחנו נביא היום את החוק לקריאה ראשונה. זה חוק טוב ומאוזן. אנחנו עוסקים לא בכותרות אלא בתוצאות. הכוונה לטפל בשוויון בנטל". צפו

רה"מ נתניהו התייחס היום בישיבת סיעת הליכוד לחוק הגיוס שיובא היום להצבעה בקריאה ראשונה: "אנחנו נביא היום את החוק לקריאה ראשונה. זה חוק טוב ומאוזן. אנחנו עוסקים לא בכותרות אלא בתוצאות. הכוונה לטפל בשוויון בנטל".

ראש הממשלה נתניהו הוסיף ואמר בישיבת הסיעה: "היום אנחנו מצביעים על מה שהצבא צריך. החוק הזה מגדיל את השתתפות של הציבור החרדי בצה"ל".

נתניהו שיבח את ליברמן ואמר "מה שהוא עשה זה הצעד הכי חכם, ובתקווה שזה יעבור ברוב גדול זה יתן שקט להרבה שנים".

יו"ר מפלגת "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, אמר בפתח ישיבת סיעתו בכנסת כי חוק הגיוס שמגיע לאישור הכנסת "זהו חוק הגיוס שלנו. נילחם כדי שהוא יעבור".

לפיד אמר: "היום יעלה להצבעה חוק הגיוס. אנחנו נצביע בעד. ש"ס ויהדות התורה יצביעו נגד. הם יצביעו נגד כי הם יודעים שהחוק הזה יביא לכך שיותר חרדים יתגייסו ויותר חרדים ייצאו לעבודה".

"החוק הזה לא היה בא לעולם בלי הבג״ץ שהגשנו. בלי העבודה שעשינו מול הוועדה. מדובר למעשה בחוק של יש עתיד מהממשלה הקודמת, אבל הפעם גם צה״ל והרמטכ״ל חתומים עליו. על זה אנחנו נצביע. על הערך של הגיוס לצה"ל. אנחנו צריכים את חוק הגיוס הזה, כי בליבה של החברה הישראלית פעור פצע".

לפיד התייחס לרעיון שהוא מוביל לאורך כל דרכו הפוליטית לגיוס לכולם ואמר: "חברה לא יכולה להתקיים אם יש בתוכה אנשים שיש להם רק זכויות ואין להם חובות. אין לנו כבר איך להסביר לילדים שלנו למה הם צריכים להתגייס וילדים אחרים מקבלים שחרור. לאחרונה פורסם שיש ירידה במוטיבציה לשירות קרבי. זה לא מקרי. הילדים שלנו, החיילים שלנו, הם לא טיפשים. הם רואים את הציניות. הם רואים את אובדן הערכים. הם רואים ממשלה ואופוזיציה שבה יושבים אנשים שרק פוליטיקה מעניינת אותם. לא צה"ל, לא הצעירים החרדים, לא עתידה של החברה הישראלית".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "אפרה לפומיה" איך הוא פוער את פיו נגד החרדים שחייבים ללמוד תורה, וכופה אותם שהם ישרתו מדינת השמד, מדינה נגד רצון הקב"ה, במקום לימוד תורתינו הקדושה.. אפרה לפומיה שמכנה את החרדים כחיילים של שמד. ובסופו של דבר אכשליה פומיה לומר דברי אלימות נגד בני ישיבה לומדי תורה. לא פסיק פומיה מגירסיה לדבר נגד הרצון של החרדים, "אפרה לפומיה". עד כמה חז"ל קדושים וטהורים דברו על הגדלות של לומדי תורה, ולא על משרתי מדינת השמד.

    "אפרה לפומיה" איך הוא פוער את פיו נגד החרדים שחייבים ללמוד תורה, וכופה אותם שהם ישרתו מדינת השמד, מדינה נגד רצון הקב"ה, במקום לימוד תורתינו הקדושה.. אפרה לפומיה שמכנה את החרדים כחיילים של שמד. ובסופו של דבר אכשליה פומיה לומר דברי אלימות נגד בני ישיבה לומדי תורה. לא פסיק פומיה מגירסיה לדבר נגד הרצון של החרדים, "אפרה לפומיה". עד כמה חז"ל קדושים וטהורים דברו על הגדלות של לומדי תורה, ולא על משרתי מדינת השמד.

    ח כ ם - א ח ד |
    הגב