נתניהו: "עמדת אובמה לא מקובלת עלינו" (וידאו)

בתגובה לדברי מחלקת המדינה כנגד הבנייה בירושלים, נתניהו טען כי "הבנייה לא מרחיקה את השלום". צפו { משיב אש }

ראש הממשלה בנימין נתניהו המבקר באפריקה, הגיע היום (רביעי) לרואנדה שם הגיב נתניהו לזעם בארה"ב ובאו"ם על הבנייה בירושלים ובמעלה אדומים "אנחנו מכירים את העמדה האמריקנית, היא לא חדשה והיא גם לא מקובלת עלינו".

צפו – באדיבות רשת

"הבנייה בירושלים והבנייה במעלה אדומים, עם כל הכבוד, זה לא מה שמרחיק את השלום", הבהיר נתניהו .

מוקדם יותר, מחלקת המדינה האמריקנית – כינתה את הבנייה בהר חומה ובמעלה אדומים "תפיסה שיטתית של אדמות". ראש הממשלה טען כי "מה שמונע את השלום זה קודם כל ההסתה המתמדת נגד קיומה של מדינת ישראל בגבול כלשהו, והגיע הזמן שאומות העולם כולן יכירו באמת הפשוטה הזו, ויש גם אמת שנייה – הדרך לפתור סכסוכים זה על ידי המשא ומתן".

"אנחנו מוכנים כל הזמן לנהל משא ומתן ישיר ללא תנאים עם שכנינו, אבל הם אינם מוכנים לקיים אותו איתנו", הדגיש ראש הממשלה. "אלה שני הדברים שמונעים את השלום ולא עוד כמה דירות ליד עיריית מעלה אדומים, או כמה שכונות בירושלים".

נתניהו התייחס לצורך בשלום באפריקה – ועקץ במהלך דבריו גם את האו"ם, שמיהר לגנות את הבנייה: "אנחנו חייבים את היכולת להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. ברואנדה כוחות השלום של האו"ם לא הצליחו לשמור על השלום. לא רק שכשלו בשמירה על השלום, אלא לא ענו לקריאות הבהולות לישועה בפני שואה קרבה ובאה. הם ברחו. אנחנו לא יכולים לשלוח למיקור חוץ את שלומנו וביטחוננו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.