נתניהו: פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק

ראש הממשלה יוצא להגנת ארגון השב"כ ואומר כי "המתקפות עליהם אינן מקובלות עליי". נתניהו הדגיש כי "כל פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק". לדבריו גם בטרור של יהודים צריך לטפל. {מדינת חוק}

לאחר ימים ארוכים בהם תוקפים אנשי הימין את התנהלות חוקרי השב"כ בחקירת הנערים שנעצרו בחשד לשריפת בית המשפחה הפלסטינית בכפר דומא, יוצא היום ראש הממשלה בנימין נתניהו להגנת הארגון ואומר: "כל פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק".

נתניהו נפגש היום עם נשיא אוקראינה. בדברים שנשא בתחילת הפגישה אמר: "ראש השב"כ יורם כהן ואנשיו עושים עבודה חשובה ומצוינת למען עם ישראל ולמען ביטחון ישראל. המתקפות עליהם אינן מקובלות עליי", אמר נתניהו שהדגיש: "אנחנו מדינת חוק".

לדברי ראש הממשלה, "כל פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק והפעילות הזאת מתבצעת בפיקוח צמוד של היועץ המשפטי לממשלה ושל משרד המשפטים, של בתי המשפט ובאישורם. יש טרור ערבי שאנחנו מטפלים בו, נלחמים בו  יומם ולילה בכל זירה, אבל לצערי מעת לעת יש גם פעולות טרור שמתבצעות על ידי יהודים ושירות הביטחון הכללי מטפל גם בהם. לא נקבל טרור מכל צד שהוא".

מוקדם יותר היום, בראיון לגלי צה"ל אמר יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט: "בוודאי ששר בקבינט תפקידינו גם לבקר את מערכות הביטחון. נכנסנו לעובי הקורה ואני יכול להודיע שכל הפעולות של השב"כ בבקרה והכל בפיקוח משפטי צמוד. במטרה למנוע את הפיגוע. אנחנו סומכים על השב"כ במקרים אחרים של טרור".

מנגד, עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג את אחד החשודים שנעצרו בפרשה, מסר הבוקר הצהרה לתקשורת בבית המשפט. בן גביר סיפר כי מרשו נשבר והודה במיוחס לו, זאת בשל העינויים שעבר, עינויים שכלללו, בין היתר: "הטרדות כלפי מרשי, פגיעה במקודש לו, בעולם הערכים שלו בשמירת התורה והמצווה שלו, מניעת שינה לתקופה כל כך ארוכה. אחרי שהחוקרים עוברים את השלבים האלה ומרשי דבק באמת שלו הם פשוט מקבלים רישיון להרוג".

בן גביר הוסיף לתאר: "בשלב מסוים נכנסים לחדרו ארבעה בריונים שמכים אותו וקושרים אותו במיטת סדום…תיאורים מזעזעים ומחרידים: קשירות בתנוחות הפוכות, הופכים אותו ועוד פעם מפילים אותו ועוד פעם מפילים אותו, עד שהוא צועק 'די! עזבו אותי, תנו לי ללכת, לא עשיתי כלום'. אבל אומרים לו 'אם לו תתן הודאה אנחנו ממשיכים'".

"הם הצליחו לשבור אותו. בעיניי ספק רב מאוד אם אפשר להשתמש בדברים שהוא מסר. הם פגעו בו והפכו אותו לצל אדם", אמר בן גביר והוסיף: "אני מתבייש שבמדינת ישראל של 2015 זו ההתנהלות של חוקרי השב"כ. אני מתבייש בכך שהפרקליטות והיועמ"ש נתנו לכך יד. מתבייש בכך שחלק מהשופטים התיישרו כלפי המציאות המחרידה הזו, היו אדישים ולא הורו אפילו להביא אותו לבית המשפט באותם ימים שעבר עינויים. מרשי צריך פסיכיאטר וטיפול רפואי…בדברים שמרשי מסר אין ולא כלום כי אדם במצב כזה יכול להודות בכל מה שרוצים. אני חושב שכל אחד ואחד מאזרחי ישראל היה מודה במיוחס לו ואני חושב שיש פה פרשת קו 300 חדשה של שירות הביטחון הכללי"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.