"נתניהו פשוט היה בהלם"

ביום רביעי בבוקר דרעי הודיע לנתניהו, באמצעות כלי התקשורת, כי הוא לא מתכווון לחתום על סעיף 52 ולעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים. בכירים בליכוד סיפרו כי דרעי העלה את הסעיף לנתניהו "נתניהו פשוט היה בהלם מהעניין", תיארו הבכירים, ומה טוענים מקורבי דרעי?

המתיחות בין נתניהו לדרעי עולה מדרגה:  ביום רביעי בבוקר דרעי הודיע לנתניהו, באמצעות כלי התקשורת, כי הוא למתכווון לחתום על סעיף 52  ולעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים.

בכירים בליכוד סיפרו לזאב קם במקור ראשון כי דרעי העלה את הסעיף לנתניהו "נתניהו פשוט היה בהלם מהעניין", תיארו הבכירים, "זה לא מה שסוכם עם דרעי. יושב ראש ש"ס הפר את הסיכום שהיה לו עם ראש הממשלה. הרי כל העניין להביא את מתווה הגז לאישור הכנסת נועד בשבילו. אנחנו פשוט לא מבינים מאיפה זה הגיע. אנשים לא מבינים מה הוא רוצה".

גורמים בליכוד טענו כי מדובר במעשה מכוון מצדו של דרעי, ושכדאי שהוא יכין את עצמו לתגובה נגדית מצד נתניהו. "כל מה שדרעי עושה, כבר מההתחלה, פוגע בהליך",מאשימים בליכוד, "בואו נאמר שהוא לא בדיוק הדמות הכי פופולרית מבחינת ראש הממשלה או השר יובל שטייניץ".

"אין זה מקרה שיום אחרי שהתקבלה חוות הדעת של היועץ המשפטי, רק אחרי ההודעה הזו יצא דרעי עם הדברים שלו", טענו הגורמים, "מי שמכיר את נתניהו יודע שכשפוגעים בדברים שחשובים לו, הוא יודע להחזיר".

בסביבת דרעי לא מתרגשים וואמרים למקר ראשון"כבר ביום שנערכה ההצבעה על מתווה הגז בממשלה אמרנו שהוא לא מתכוון לחתום על סעיף 52", טענו שם בתגובה להאשמות החריפות, "זה נאמר כל הזמן בחדרים הסגורים".

"מנסים להפיל עליו את כל תפוחי האדמה הלוהטים", מתלוננים אנשי דרעי, "פתאום דרעי הוא שצריך להכריע בנוגע למסקנות ששינסקי 2, ופתאום מתווה הגז נופל על הראש שלו. למה נפתלי בנט, כשר הכלכלה, לא הפעיל את סעיף 52? כמה קל לו לומר היום שהוא היה חותם עליו. איפה הוא היה לפני כן? אריה מת להיפטר מתפוח האדמה הלוהט הזה, אבל הוא פשוט לא יכול. נתניהו מנסה בכל כוחו להגיע למצב שבו דרעי הוא תמיד החותמת האחרונה שמכשירה דברים מהסוג הזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הגנים העברייניים של דרעי ,זה משהו שלא ניתן לשינוי.
    עברין נולד וכך יזכר לנצח.

    אזולאי |
    הגב