נתניהו: "רגע היסטורי למדינת ישראל"

ראש הממשלה התייחס בישיבת הממשלה השבועית להחלטת ארה"ב להעביר את השגרירות שלה מתל אביב לירושלים בתוך חודשים אחדים

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א') להחלטת ארה"ב להעביר בקרוב את שגרירותה בישראל מתל אביב לירושלים.
"בסוף השבוע התבשרנו שהנשיא טראמפ החליט להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים, בירת ישראל, ביום העצמאות הקרוב. זהו רגע גדול לאזרחי ישראל וזהו רגע היסטורי למדינת ישראל. אנחנו נחגוג אותו יחד, כל אזרחי ישראל. יש לזה השלכות ומשמעויות היסטוריות ארוכות טווח. אני מבקש להודות בשם הממשלה כולה ובשם העם כולו לנשיא טראמפ, גם על המנהיגות וגם על הידידות. הנשיא טראמפ, אתה ידיד גדול של מדינת ישראל, וכולנו מודים לך", אמר נתניהו.
הוא ציין כי הממשלה תאשר היום תקציב למתווה של מקום יישוב חלופי למשפחות שיפונו משכונת 'נתיב האבות' באלעזר.
"תושבי נתיב האבות מחכים זמן רב לבשורה הזאת. אני מבקש להודות לעמיתי, שר האוצר משה כחלון, שבעבודה משותפת, בייחוד עם שני אנשים, עם ראש הסגל יואב הורוביץ ורונן פרץ ממשרדי, הם עשו עבודה יוצאת מן הכלל, גם בעניין הזה וגם בעניין של הצבת הבתים הראשונים ביישוב עמיחי בשבוע שעבר – זוהי ברכה כפולה".
נתניהו התייחס גם לנושאי הכלכלה וציין כי אחד הנושאים המרכזיים בתחום זה מבחינתו הוא המאמץ להפחית את הנטל הרגולטורי.
"אני יכול להגיד לכם שאנחנו נמשיך במדיניות העקבית שאנחנו נוקטים בה שנים רבות. היא הביאה לצמיחה חסרת תקדים של המשק הישראלי, של התוצר, לירידה כמעט חסרת תקדים באבטלה, שהגיעה בעצם כמעט לרמה הנמוכה ביותר בכל הזמנים, לירידה מתמדת באי השוויון. זה לא רק שההכנסה לנפש עולה – אי השוויון הולך ויורד. דבר נוסף שלא מוכר, זה שהשכר של מעמד הביניים והשכר של השכבות הנמוכות עלה באופן יחסי בצורה מאוד מרשימה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.