נתניהו רתח מזעם: "הרב לאו עושה עלי סיבוב – הוא לא יהיה חבר בועדה"

במהלך ישיבת הוועדה שצפויה לקום בעניין עבודות תחזוקה עתידיות ברכבת בשבת, בה גם אמור להיות נציג לרבנות הראשית, התבטא נתניהו בכעס, כנגד הרב לאו. הציטוטים.

מקור ראשון חושף כי ראש הממשלה רתח על החרדים סוגיית הרכבת הקלה שיביא לעלייתו של לפיד בסקרים, אלא שהסיפור האמיתי שנחבא אל הכלים היה הזעם שהוציא ראש הממשלה כלפי הרב הראשי דוד לאו

במהלך ישיבת הוועדה שצפויה לקום בעניין עבודות תחזוקה עתידיות ברכבת בשבת, בה גם אמור להיות נציג לרבנות הראשית, התבטא נתניהו בכעס,  "זה לא יהיה",  תוך שהוא מתייחס לאפשרות שהרב לאו עצמו יהיה חבר באותה ועדה. "לא מקובל עלי הדבר הזה שהוא עשה פריימריז על הגב שלי".

על פי הדיווח של זאב קם במקור ראשון  כל הנוכחים בחדר היו בהלם.  גפני עוד ניסה להרגיע מעט את האווירה. "אצל החרדים אין פריימריז", הגיב בחיוך. "אתה יודע בדיוק למה אני מתכוון", הגיב נתניהו בזעם. "הוא עושה עלי סיבוב פוליטי".

נתניהו הוסיף כי מבחינתו הרב לאו לא יהיה חבר בוועדה הזו, או בוועדה אחרת לצורך העניין, עד שלא יתנהל בצורה ראויה.

הערכה היא כי הכעס של נתניהו נובע מכך דאביו של הרב הראשי, הרב ישראל לאו, התראיין במהלך השבוע האחרון וטען שהשימוש במונח "פיקוח נפש" כדי להצדיק עבודות בשבת נעשה באופן מוגזם. בנוסף, כועס נתניהו על התערבות הרב לאו בעניין מתווה הכותל מה שהקפיץ את הקהילה הרפורמית בארצות הברית

 

דוברו של הרב הראשי,  פנחס טננבאום, מסר בתגובה: "בין ראש הממשלה לבין הרב לאו קיים קשר הדוק, מכובד ומכבד, ואף אמש שלח ראש הממשלה את ראש לשכתו לעדכן באופן אישי את הרב הראשי על פעילות הוועדה שהוקמה וביקש ממנו לפעול לתיאום לקראת בעיות עתידיות, כדי למנוע אותן מראש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.