נתניהו רתח על דרעי: "אני אוכיח שכולם שקרנים" (וידאו)

מליאת הכנסת מתכנסת היום (רביעי) אחר כדי לבחור את חברי הוועדות למינוי שופטים ודיינים. חילופי דברים בין ראש הממשלה לבין שר הכלכלה במליאת הכנסת נקלטו במצלמה וסיפקו הצצה אל מאחורי הקלעים של הקואליציה השברירית. ניסיון של הרגע האחרון של דרעי לסגת מההסכמות נתקל בתגובה חד משמעית וחסרת פשרות של נתניהו. צפו

מליאת הכנסת מתכנסת היום כדי לבחור את חברי הוועדות למינוי שופטים, דיינים, קאדים וקאדי מדהב של הציבור הבדואי. חברי הכנסת יצביעו באופן אנונימי עבור שני נציגים שיכהנו בוועדה למינוי שופטים, אך מאחורי הקלעים התגבשו כמה עסקאות בין הסיעות השונות, בכדי לקדם את מועמדיהן.

חברי הכנסת יידרשו לבחור לפחות חברת כנסת אחת כנציגת בית המחוקקים בוועדה למינוי שופטים. בכך יתנהלו לראשונה הבחירות בהתאם לחוק לייצוג הולם לנשים בוועדה.

שיחה שניהל הערב (רביעי) ראש הממשלה עם שר הכלכלה ונקלטה בעדשת המצלמה מספקת הצצה אל מאחורי הקלעים של הקואליציה השברירית וממחישה עד כמה הנושא קרוב ללבו של נתניהו.

הרקע לתקרית במליאה הוא אי נוחות שהפגינו מספר חברי כנסת חרדים ממועמדת הליכוד לוועדה למינוי דיינים. בשיחה בין השניים נראה כי דרעי הביע אפשרות לסגת מהעסקה ונתקל בתגובה חריפה של ראש הממשלה.

צפו בתקרית המביכה (באדיבות רשת)

(באדיבות רשת)

(דרעי מדבר)

נתניהו: מה?!

(דרעי מדבר)

נתניהו: מה? אתה מבין מה שאתה אומר?!

נתניהו: ואם אתה לא מבין מה שאתה אומר… בשופטים, הכל בסדר ואתה עף מפה, עכשיו! ואני אראה להם מה זה ואני אוכיח שכולם שקרנים.

בסופו של דבר התגובה התקיפה עשתה את שלה וכל נציגי הקואליציה התחייבו לתמוך בכל הנציגים שהעלתה הממשלה לוועדות. מדובר בנושא חשוב לנתניהו, שרוצה לצאת לפגרה בשבוע הבא לאחר שמינה את האנשים שלו, אבל גם בתזכורת חשובה עבור הפוליטיקאים שלנו – המצלמות בכנסת לא עוצרות עבור אף אחד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.