נתניהו שוקל לבטל את הנאום בקונגרס

לטענת גורמים בישראל, ראש הממשלה שוקל לבצע שינויים במתכונת נאומו הקרוב בוושינגטון בשל הסערה שנוצרה ■ בין היתר, נתניהו עשוי לנאום רק בוועידה השנתית של איפא"ק ולא בקונגרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לשנות את מתכונת נאומו בוושינגטון בחודש הבא – כך מסרו היום (ב') מקורות ישראליים. זאת, כדי להרגיע את האווירה המתוחה שנוצרה בין ישראל לארצות הברית בעקבות הנאום, שנקבע ללא תיאום עם הבית הלבן והממשל.

בין היתר, נשקלת האפשרות שראש הממשלה ידבר רק בפני הכינוס השנתי של איפא"ק בוושינגטון במקום בקונגרס. אפשרות נוספת היא שנתניהו יישא את דבריו בדיון סגור בקונגרס שלא ישודר בטלוויזיה בשעות השיא של הקונגרס כדי להפחית מתשומת הלב לדבריו.

"הנושא נמצא על הפרק במהלך השבוע האחרון", אמר גורם המקורב למשרד ראש הממשלה. "נתניהו מדבר על כך עם חברי הליכוד. חלק מהם אומרים שהוא צריך לוותר על הנאום, ואילו אחרים טוענים שעליו לשאת אותו בכל זאת", הוסיף הגורם.

הנאום מתוכנן להתקיים ב-3 במרץ, שבועיים לפני הבחירות בישראל. הביקור תוכנן על ידי יו"ר בית הנבחרים, ג'ון ביינר הרפובליקני, ללא תיאום עם הבית הלבן. בעקבות זאת, התעוררה מתיחות בין ירושלים לוושינגטון, שהודיעה כי הנשיא ברק אובמה ושר החוץ ג'ון קרי לא ייפגשו עם ראש הממשלה בזמן ביקורו.

כמו כן, ביום שישי נמסרה הודעה דומה גם ממשרדו של סגן הנשיא ג'ו ביידן, שלפיה הוא לא ישהה בארצות הברית במהלך ביקורו של נתניהו. ביידן משמש נשיא הסנאט ובמסגרת תפקידו הוא אמור לשבת לצדו של יו"ר בית הנבחרים במהלך כינוס של שני הבתים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.