נתניהו: "שלמה המלך תקע יתד כאן באילת" (וידאו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו, השתתפו הערב בטקס לציון 68 שנה לשחרור העיר אילת והנפת דגל הדיו. האירוע התקיים באתר אום רשרש בהשתתפות שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט וראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי. צפו. { ביקור באילת}

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו, השתתפו הערב בטקס לציון 68 שנה לשחרור העיר אילת והנפת דגל הדיו. האירוע התקיים באתר אום רשרש בהשתתפות שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט וראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי.

תודה לאילת על קבלת הפנים החמה!

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום שלישי 7 מרץ 2017

במעמד הטקס קיבל רה"מ נתניהו מראש העיר אילת את מפתח העיר. המפתח הוא יצירת אומנות מקורית, עבודת יד שהוכנה במפעל ייחודי באילת עם תפיסה חברתית, מאחורי היצירה עומדים בני נוער במצבי סיכון ואומנים שחברו יחדיו.

68 שנים אחרי, אנחנו מניפים היום בגאווה לאומית אדירה את ״דגל הדיו״ באילת. הצטרפו אליי עכשיו בשידור חי >>

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום שלישי 7 מרץ 2017

עדכון קצר מאילת >>

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום שלישי 7 מרץ 2017

ראש הממשלה שיבח את העיר והחל לספר על הדיונים שניהל עם שר האוצר לפני הטקס, "לפני הטקס הזה, כחלון, רעייתי ואני לפני שעה קלה ישבנו פה בבית קפה קרוב למים, ואני רוצה להגיד לכם איזו עיר נהדרת יש לכם. איזה אנשים נפלאים, כל כך חמים, כל כך ישירים, כל כך תומכים וכל כך גאים בעיר אילת. זה פשוט מחמם את הלב, ואני רוצה להגיד לכם שפגשנו הרבה אנשים מחוץ אילת, עם ישראל שמגיע לאילת. כולם אוהבים את אילת, אנחנו אוהבים את אילת ואנחנו גאים באילת ביום חגה.ף כל מי שקורא את ספר הספרים יודע את זה. הייתה פה שרשרת שנקטעה, והיא חוברה מחדש. לפני 3,000 שנה המלך שלמה תקע יתד כאן באילת ובעֶצְיוֹן גֶבֶר, ואנחנו חזרנו לכאן.

נתניהו המשיך ותיאר על ההיסטוריה של העיר, "עם ישראל חזר לאילת, אבל כשחזרנו, מה מצאנו כאן לפני 68 שנים? לא היה פה הרבה. היה פה הבית הקטן הזה, קומץ בקתות-חימר של משטרת אוּם רַשְרַש, ומסביב שממה מוחלטת. אני הגעתי לכאן כעשר שנים לאחר מכן, כילד בטיול. אני זוכר את זה. נסענו דרך הכביש של המכתשים, זה לא היה כביש, דרך לא דרך. בחלקים מהדרך לא היה בכלל כביש. והגענו בסוף כאן לשפת הים והיו פה אבנים, ושום דבר, כמעט שום דבר. ותראו מה קורה מסביב כאן. היה פה דבר אחד. הייתה פה רוח של חלוציות שלא נכנעה לאדמה הלוהטת ולאקלים הקשה. אני זוכר שהיו מאווררים בחלונות של מעט המבנים שהיו כאן. עם מה היו אז מאווררים? קש. שמו קש בחלונות והרטיבו אותו במים, והרוח הייתה מאווררת ומצננת ע"י אידוי המים. הייתה פה רוח של חלוציות, והייתה פה אותה רוח שהביאה צְמִיחָה יש מאין. אילת נחצבה מהרי גרניט, התפתחה צעד צעד, היא פורחת – והיא תפרח עוד יותר ויותר.

נתניהו הבטיח להשקיע בפיתוח העיר והבאת התיירות," אילת משמשת כשער הדרומי של ישראל, וכמסד לטיפוח היחסים עם מדינות שכנות ויבשות אחרות. עיר תיירות, עיר מסחר, עיר של אוצרות טבע, עיר של אנרגיה, עיר של תעבורה, עיר של תעבורה עולמית. אני בעוד שבועיים נוסע לסין. אני הולך לדבר עם נשיא סין על אילת. אני מדבר אתו כי אילת היא הגשר בין אסיה לאירופה, ואילת תבורך בעוד הרבה תנועה וחיים, וזה החזון שלי. בהמשך. משם בא החלבון של העתיד, והחלבון הזה יפותח גם כאן באילת, כולל פארק לתעשיות מזון מהים.

לסיום אמר נתניהו, " אנו מפעילים מאמץ גדול במיזם תעלת הימים, שגם אותו אנחנו מקדמים. הפרויקט הזה יזרים מים לים המלח מים סוף, יציל את ים המלח, ימנע את התייבשותו, יקל על החקלאים והמתיישבים בערבה, ויהיה עוגן מרכזי נוסף ביחסי ישראל, ירדן והרשות הפלשתינית.

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ.

??? ?????? ?????? ?????? ??????? ??? ???? ????? 68 ??? ??????? ???? ????. ?????: ???? ?? ????? ??"?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.