נתניהו: שר החוץ הגרמני שגה

ראש הממשלה התייחס בראיון לעיתון גרמני את החלטתו שלא לפגוש את השר זיגמר גבריאל בגלל אי ביטול הפגישה עם ארגוני השמאל { ראיון בגרמניה}

 

אחרי ששר החוץ הגרמני סירב לקבל את שיחת ההסבר של ראש הממשלה, נתניהו פונה לאזרחי גרמניה ומסביר מדוע ביטל את פגישתו עם השר זיגמר גבריאל.
בראיון לעיתון הגרמני 'בילד' אמר נתניהו כי פעל לפי עקרון שמנחה אותו בהתנהלותו הבינלאומית. "לא אפגש עם דיפלומטים שבאים לישראל ונפגשים עם ארגונים שמגדירים את חיילי צה"ל כפושעי מלחמה".
"השר הגרמני פעל באופן שגוי. הוא החליט לקיים פגישה עם ארגונים כאלה דווקא בעיצומם של הימים שבהם אנו זוכרים את קרבנות השואה וחיילינו שנפלו במלחמות", הוסיף נתניהו.
הוא הביע תקווה ש"גבריאל ואני ניפגש בביקורו הבא בישראל, ושהוא יעדיף נכונה להיפגש עם ראש הממשלה ולא עם ארגונים קיצוניים שחותרים תחת בטחון ישראל".
כזכור, נתניהו הציב אולטימטום לשר הגרמני שהתעקש להיפגש עם ראשי 'בצלם' ו'שוברים שתיקה' ותלה את קיום פגישתם של השניים, בביטול המפגש עם ראשי ארגוני השמאל.
נתניהו אמר עוד לעיתון הגרמני כי היחסים עם גרמניה לא נפגעו כתוצאה מביטול הפגישה. "מערכת היחסים מול כל הדרגים, כולל הקנצלרית, ממשיכה להיות חזקה. אנגלה מרקל היא חברה אמיתית של מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.