נתניהו על המעקב של דוד סם: " יש דברים שלא עושים" – צפו בוידאו

ראש הממשלה התייחס לפרסומים לפיהם הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי יירטה תכתובות דואר אלקטרוני של ההנהגה הישראלית ב-2010 ואמר: "יש דברים שאסור לעשותם ושאינם מקובלים עלינו". במהלך ישיבת סיעת הליכוד-ביתנו התייחס נתניהו גם לניסיון הפיגוע בקו אתמול בבת ים ואמר כי מאז תחילת השנה היו 150 ניסיונות לבצע פיגועים. "אנו עדים למגמה הולכת וגדלה של ניסיונות לפיגוע".

הסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית (NSA) ביחד עם סוכנות הביטחון הלאומי של בריטניה (GCHQ) יירטו תכתובות דואר אלקטרוני של ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון הישראלי, בנוסף לכך ניהלו מעקב אחר נציגויות שונות של משרד החוץ הישראלי במקומות שונים בעולם, המעקב היה כחלק ממהלך נרחב שערכו אחרי יעדים מרכזיים במדינות שונות.

ב-ynet פורסם כי הסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית (NSA) ביחד עם הסוכנות לביטחון לאומי הבריטי (GCHQ) ניהלו מעקב אחר נציגויות משרד החוץ הישראלי בכמה מקומות בעולם ובנוסף לכך יירטו תכתובות דואר אלקטרוני של ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון הישראלי, זאת עשו כחלק ממעקב נרחב שערכו אחרי כאלף יעדים מרכזיים במדינות באירופה ובאפריקה. מידע זה מתייחס לשנים בין 2008 ו-2009 ממידע מיוחד שהדליף אדוארד סנואודן, שהוא עובד הסוכנות לשעבר, והתפרסם באתר האינטרנט של העיתון "דר שפיגל" וגם ב"ניו יורק טיימס" וב"גרדיאן" הבריטי.

חומר מיוחד וחושפני הוציא אדוארד סנואודן, ללא אישור כמובן, בימי עבודתו האחרונים ב-NSA, ביניהם חשיפה זאת, על כך שבמבצע משותף ורחב היקף ניהלו סוכנויות הביון, האמריקנית והבריטית, פעילות חוקרת ליירוט תכתובות SMS ודואר אלקטרוני וזאת על ידי התחברות לכמה לווייני תקשורת. הפעילות שנקראה בשם הקוד ברואדאוק (Broadoak) התבצעה מאחד מהבסיסים הגדולים של ה-GCHQ.

בממשל האמריקני סירבו לתת תגובה על הדיווח ב-ynet ובעוד עיתונים גדולים בעולם, על המידע שנחשף על כך שהממשל האמריקני צותת בשנים 2008 ו-2009 לכתובות אימייל ששימשו את לשכות ראשי הממשלה בנימין נתניהו ואהוד אולמרט ואת לשכת שר הביטחון אהוד ברק.

מי שהגיבה לפנייה הייתה דוברת המועצה לביטחון לאומי בארה"ב ברנדט מהאן, שאמרה לווינט כי "אנחנו לא מתכוונים להגיב בפומבי לכל האשמה ספציפית הנוגעת לפעילות מודיעינית" כך הסבירה "אבל כמדיניות הבהרנו כבר שארה"ב אוספת מודיעין חוץ מהסוג שכל המדינות אוספות".

צפו בדברי רה"מ – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.