נתניהו על אפקט סוריה :"ישראל תמיד תוכל ותגן על עצמה בכוחות עצמה" – צפו בוידאו מנאומו

לאחר שאובמה נסוג מהחלטתו לתקוף בסוריה זאת לאחר הצעת הפשרה של רוסיה  התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס סיום קורס חובלים לנעשה במזרח התיכון ואמר:"במרחק לא רב צפונה מכאן, נטבחים מידי יום עשרות ולפעמים מאות של אזרחים חפים מפשע. חלקם הוצא להורג בגז – בנשק כימי. זהו פשע חמור, פשע נגד האנושות. עכשיו צריך להבטיח שהמשטר הסורי יפורק מן הנשק הכימי והעולם צריך לוודא שמי שמשתמש בנשק להשמדה המונית משלם על כך מחיר.

המסר שיתקבל סוריה ייקלט היטב באיראן. בימים אלה תקף אולי יותר מתמיד הכלל שמנחה אותי בעיקר פעולתי כראש הממשלה ועליו אני מקפיד מאוד – אם אין אני לי מי לי. אם אין אנו לנו מי לנו. אנו לנו. והתרגום המעשי של הכלל הזה הוא שישראל תמיד תוכל ותגן על עצמה בכוחות עצמה נגד כל איום.

הנשיא אובמה אמר לפנות בוקר – ישראל יכולה להגן על עצמה בכוח רב מאוד – וזה נכון. זהו הבסיס לביטחון שלנו".

סוריה, מוכרח להביא לתוצאות אפקטיביות – שיפרקו את משטר אסד מנשקו.

לאחר מכן דיבר נשיא המדינה, שמעון פרס , הבהיר בדבריו כי "האיום הצבאי הוא שאילץ את אסד להיענות ליוזמה להתפרק מנשקו הכימי", והדגיש כי "אין לסמוך על אמינותו של אסד בקיום ההסכם".

"ישראל היא אי פוליטי קטן בים גדול הנתון לסערות גדולות", אמר פרס. "הסערות אינן נובעות מישראל, ישראל גם לא מתרגשת מניסיונות השווא ליחסן אליה, גם מפני שהיא חזקה וגם מפני שהיא צודקת".

הנשיא ציין כי ישראל ערוכה להגן על עצמה ושואפת להביא שלום למזרח התיכון. עם זאת, אמר פרס כי לישראל עוצמה צבאית ועליה להגן על שטחה ולהביא בחשבון טילים יבשתיים וימיים מתוחכמים. "איננו מאיימים על איש, ואיננו מתעלמים מהאיומים עלינו. גם לא ניבהל מהם".

פרס התייחס לרוחות הסוערות לאחרונה במזרח התיכון, בעיקר בשטח הסורי, ואמר: "מי שמוכן לשלום – ידנו מושטת לו ומי שינסה לתקוף – ישלם מחיר בלתי נסבל". לדבריו, "גם אסד יודע כי פגיעה בישראל תעלה לו במחיר קטלני, הוכחנו שביכולתנו להדוף מלחמות ובידינו יכולות לגבור על הטרור".

צפו בנאומו של נתניהו – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.