נתפסו אנטישמיים שביצעו פיגועי פשע בקברו של רבי נחמן

משטרת אוקראינה שמה את ידה על כנופיה של לאומנים שהיו אחראים על מספר פעולות טרור, בין היתר החילול בציונו של רבי נחמן מברסלב זיע"א

חוליית מחבלים-פושעים שביצעו לאחרונה מספר פיגועים ואירועי פשע ביניהם שניים הקשורים לקברו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א ולחסידי ברסלב העולים להשתטח על קברו נתפסו בימים האחרונים.

באתר 'ברסלב live' דווח כי בשלב זה נעצרו כמה מהפושעים מאותה כנופיה בשם "טורפדו" כאשר היו בדרכם לפיגוע נוסף, הפעם בגבול אוקראינה באיזור לבוב.

החוליה פעלה ככה"נ על פי הוראות שקיבלה ממנהלם ברוסיה ששילם על כל אירוע שביצעו.

המניע העיקרי שלהם הייתה לפגוע בכל מה שאינו קשור לאוקראינה, וכך לגרום לשנאה כלפי המבקרים בתואנה כי אלה באים להשתלט על אוקראינה.

אחד המקרים היה ב21 בדצמבר 2016 כאשר שני רעולי פנים פרצו לציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן והניחו בציון ראש חזיר שהיה חקוק עליו צלב קרס ושפכו צבע אדום בשטח הקבר והיכו וריססו בגז מדמיע כמה מהחסידים ששהו במקום. (מצורף תמונה מהאירוע)

עוד אירוע התרחש ב 21 בספטמבר 2017 כאשר ניסו המחבלים לשבש את עליית חסידי ברסלב לציון רבי נחמן בעיר אומן שבאזור צ'רקס, לפנות בוקר פוצצו רימון רסס ליד ביתו של אחד החסידים ברחוב פושקינא באומן, אשר כתוצאה מכך נפצע אזרח ישראלי בן 13. (מצורף תיעוד ממצלמות האבטחה)

במסיבת עיתונאים שערכו המשטרה האוקראינית אמש (מצורף תיעוד) ציינו כי הפושעים שנעצרו חשודים במעורבות במספר פשעים על שטחה של אוקראינה שהתרחשו במהלך השנים האחרונות. הקבוצה כללה פעילים מאודסה, מחוז צ'רקס, ואזור קייב. והייתה מאורגנת מאוד, ומנהיגיה קשורים לקבוצה פלילית של אחד האזורים באוקראינה שעל ביצועם של פשעים אלה שילמו להם פרס כספי. בפרט, על חילול המקום הקדוש ליהודים באומן, שעל זה קיבלו הנאשמים 500 דולר.

המשטרה ציינה כי מספר הפשעים הזהים – הפיצוץ על הבית באומן, וחילול קברו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב באומן,וכמו כן פיצוץ רימון על שטחה של שגרירות ארה"ב באוקראינה,
ופיצוץ באנדרטה בקייב, וכן ביצוע ירי לעבר הקונסוליה הכללית של רפובליקת פולין-לוצק,

וכן הלאה ברשימה ארוכה של פשעים שבוצעו ולאחר בדיקות 'די אן איי' וחקירות האירועים מזהים כי אכן הם אלה הקשורים לכל האירועים.

בעקבות כך נצפו אמש בציון רבי נחמן באומן חיילי קומנדו שהגיעו בחשאי עם אחד מהפושעים אשר ביצעו את אירוע החילול בקבר לשחזור האירוע (מצורף תיעוד).

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.