נתק בין דרעי לגפני? דגל ביטלו את ההסכם עם ש"ס במודיעין עילית כנקמה על הדיל עם ברקת – פרסום ראשון

מערכת הבחירות ברשויות המקומיות הותירה אחריה אדמה חכורה מצולקת ומדממת. ראשי ועסקני 'דגל התורה' עסוקים וטרודים  בקרבות ההתשה עם בני תורה, שלכאורה היה נדמה כי פסקו מהעולם, אולם סוגיית הכוללים לא הותירה עוד מקום לספק: המתיחות עוד בראשיתה.

 מאחורי הקלעים מתנהל קרב נוסף עם האחות הספרדית, אם לא די במלחמה הפנים ליטאית, נוצרה מתיחות עם תנועת ש"ס, במהלך הימים האחרונים.

בשלהי מערכת הבחירות סוכם על שיתוף פעולה בין ש"ס לדגל התורה במספר ערים, למרבה האירוניה בעוד באלעד דגל נרתמו ונשכבו על הגדר למען פרוש נגד המעומד של דרעי : קריספל, במודיעין עילית חתם ראש העיר מטעם דגל: יעקב גוטרמן הסכם עם תנועת ש"ס המקומית, מי שחתום על ההסכם היה השושבינים אנשי הביצוע, דרעי וגפני.

על פי ההסכם, ש"ס תעשה הכול למנוע מיוני מזרחי ורשימת חרדים להיכנס לספסלי המועצה, ובתמורה ש"ס תקבל את תפקיד סגן ראש העיר בשכר.  ש"ס עמדו בהסכם חרשו את השטח, ולמזרחי היו חסרים 70 קולות להכנס לעייריה.

 לאחר הבחירות יו"ר ש"ס המקומית הרב אבנר עמאר שהוצנח מאשדוד לעיר הליטאית, ביקש לפרוע את  השטרות, להפתעתו הרבה הוברר לו כי נדרנא לא נדרי לא לא שרירין ולא קיימין. את ההסכם אפשר לזרוק לפח האשפה של ההבטחות של קויימו במודיעין עילית.

SAM_0211

אבנר עמאר וראשי ש"ס.

לזכותו של ראש העיר יעקב גוטרמן יאמר, שהוא אכן רצה לעמוד בהסכם, בש"ס במודיעין עילית טוענים כי הבוס גפני קיבל הוראות מגבוה והורה לגוטרמן שלא לקיים את ההסכם בשל כך כי ש"ס מכרה את השותפות בירושלים והעדיפה לסגור עם ברקת על תיק החינוך החרדי, בכך נמנעה אפשרות לגוש חוסם, ומשכך החליטו ב'דגל התורה' שלא לשבת על זרי הדפנה.

 באם אכן ש"ס תכנס ראשונה לקואליציה עם ברקת, הנתק בין גפני לדרעי ילך ויגבר, בדגל רצו ליצור בלוק חוסם עם ש"ס שהעדיפה את הכופתאות על פני 'שיתוף הפעולה', הנתק ישפיע על המשך אי שיתוף פעולה בכל הקשור למערכת הפוליטית, ומכך דרעי חושש.

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עמר אני לא מוחל לך אתה מושחת תקעתה אותנו עוד חמש שנים תחת רגליהם הדורסניות של גוטרמן וחבריו
  התנהגתה כמו חזיר אנחנו לא יכולים לאכול אותך, טמאאאאא.

  אבי |
  הגב
 2. לא שחשבתי שעמאר באמת יעשה משהו בשביל הצבור הספרדי. עסקן של ש"ס הוא רק עסקן של ש"ס, כידוע. בפרט שהוא צנחן מאשדוד, שכל ביאתו לעיר לא היתה יותר מאשר סידור עבודה עם שכר שמן, כמו שש"ס אוהבים. אבל עכשיו אפילו לא תהיה מראית עין של יצוג, כי הוא לא יהיה נוכח במועצה, כי יש לו 'מוסדות' וחבל לו על הזמן.
  בשורה התחתונה יוצא שבגללו הנציגים האמיתיים של הספרדים, מרשימת חרדים, בחוץ, ונשארנו עם … גולן חסידי…
  מי שאשם במצב זה לא גוטרמן, כי הוא הרי אף פעם לא מקיים הבטחות והסכמים. זה תפקידו בעולם. האשמה היא ש"ס, מפלגה מושחתת שדורכת כל הזמן על הצבור שלה בעיר, ואחראית לשפל המעמד שלו במקום ולמצוקות שלו. והכל בשם מרן, כאילו.

  יאיר |
  הגב
  • מלאכתם של צדיקים נעשה בידי אחרים!!!!!!! זו המתנה הטובה ביותר שאלוקים נותן ליוני מזרחי מ"חרדים" ,וכל הספרדים שפתאום משוייכים למרן הגיע הזמן לחשבון נפש- בעצם כבר מאוחר מידי.
   וגוטרמן??!! הוא שומר לפעמים שבת, התרגלנו להנהגה האסורה ע"פ דין תורה וחוקי המדינה…. מסכן – חושב שיחיה אלפיים שנה….

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. מצוין… שכך המצב.
  העיקר שש"ס לא יקבלו סגן בשכר במודיעין עילית.
  הוצנח לו אחד מאשדוד – מזלזל ברבנים, ובאנשי ציבור בעיר, בא והרס – גרם לקרע בעיר.
  הותיר אחריו אדמה מצולקת ומדממת. לא מגיע לו לא סגן וכמובן לא שכר.
  אנשים שלא פתחו את הפה עד היום פתאום נהיו רבנים.
  איש פוליטיקה כזה – הוא לא רב (איך כתבתם הרב?)

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. דרעי חמור למה הוא לא עזר לבלוק החוסם הוא יודע כמה דגל היו צריכים את זה

  רואה הנולד |
  הגב
 5. דרעי צריך לקלוט שא"א לשקר כל הזמן ולכולם די תחזור לכלא!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. לצערי, מאז ש… מתעסק עם פוליטיקה, זה נראה שנהיו מחלוקות על כל דבר. התחושה היא שמישהו מנסה לערבב בכל מחיר בכל מקום בלי התחשבות- המטרה לא מקדשת את האמצעים.

  דב |
  הגב
 7. גפני נמאסת עוף מהמפה הפוליטית ביזיון לציבור החרדי חילול השם עוף מפה אתה מגעיל אותי דוחה שכמותך שונא ספרדים סידרתי……….!!!!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. דגל התורה לא מפסיקים להסתכסך עם כל העולם. אולי כבר די. תנועת שס לא ברמה שלכם.תמשיכו להלחם בבני תורה.תרדו מהעץ של המריבות

  אחד מאנש |
  הגב